Wpis z mikrobloga

W zasadzie nie wiem jak zacząć, bo to trochę niedorzeczne... Jednocześnie odbieram największy argument Bitcoinowców ("przewagi nad shitami" tzn wy tak myślicie)
Jak by to ująć...? Chodzi o to że z mojej perspektywy bitcoiniarze trollują shiciarzy odkąd ponad rok temu ulica zaczęła tu włazić. Tzn. Nie wiem jak inni. Ja podczas setek rozmów tutaj tak to widziałem. W zasadzie to nie trollowałem was, wy sami się trollowaliście. Ja po prostu siedziałem cicho i nie tłumaczyłem wam pewnych kluczowych kwestii.
W końcu wam to uświadomię, choć jak wspominałem to niedorzeczne, bo to żadna tajemnica nigdy nie była...
Wiele osób na mirko wie o tym. I nie wyjawię żadnego sekretu. Dla was shiciarze jednak może to być lekkim szokiem co tu przeczytacie.

Ta cudowna technologia o której tu pisaliśmy a wy ją hejtowaliście - Lightning Network... to co "ma Bitcoin" i co was bolało od zawsze.... Jak by to ująć...?

TĄ TECHNOLOGIĘ BĘDZIE ZA JAKIŚ CZAS OBSŁUGIWAŁA WIĘKSZOŚĆ KLUCZOWYCH SHITÓW! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
WASZYCH SHITÓW. TYCH KTÓRYCH TAK BRONILIŚCIE. BĘDZIECIE MIELI TO SAMO LN I TO POWSTAŁE NA GARBIE BITCOINA ( ͡° ͜ʖ ͡°)- TO NAWET NIE DO KOŃCA JEST COŚ CO "MA BITCOIN"...
W CZASIE KILKU LAT TO NIE BĘDZIE ŻADNA PRZEWAGA BITCOINA NAD SHITAMI, BĘDĄ MIAŁY TO SAMO :D
SIEDZIAŁEM CICHO BO TO TAKI FAJNY ARGUMENT DLA BTC A WY NIEŚWIADOMIE TAK PO LN JECHALIŚCIE I NIE KUMALIŚCIE TEGO :P

Teraz wam to wyjaśnię. Wielokrotnie padał tu argument "Bitcoin ma Lightning Network, który jest cudowny bla bla bla..."
Cofnijmy się rok wstecz. LN nigdy nie miał jakiejś daty premiery, nigdy się nie spóźniał, jednak Bitcoinowcy długo na niego czekali. Shiciarze najpierw się śmiali, że nigdy się nie doczekamy. Wiecznie z niego drwili, przy czym kompletnie nie rozumieli jak on funkcjonuje, czym jest i czym się różni od innych (ślepych) dróg zwiększenia skalowalności. Wieczny hejt po technologii, która w zasadzie powstaje również dla was i waszych shitów. Ciekawe jak teraz będziecie o niej mówić??? Nadal będziecie wyśmiewać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dwa słowa "Atomic Swaps" - z pewnością wiele osób o tym słyszało. Przecież to jasna wskazówka. Wizja przyszłości gdzie różne krypto będą zamieniane przez HTLC. Przecież do atomic swapów potrzebny jest LN, więc jak różne krypto maja z tego korzystać bez LN? (mózg #!$%@?)

Niesamowite że przez tyle czasu żaden obrońca shitów nie użył argumentu że na LN bitcoin nie ma monopolu i będzie on w przyszłości implementowany dla wielu shitów. Dla przykładu nieraz kłóciłem się z takim @megaloxantha (kumaty chłop) o ETHF. Jednak nigdy nie użyłem argumentu o LN, bo dla mnie oczywiste jest że on wie o tym że tonie technologia tylko dla BTC. Tak samo wielu innych ludzi. Nawet z nimi nie rozmawiałem o tym, ale jestem pewien że wiedzą o tym bo to nie jest żadna tajemnica. Ot taki @fdisk który uciekł, na bank wiedział... i wielu innych. Ale żaden shiciarz?!?!?!

Ostatnio nawet zrobiłem trzy wpisy o LN:

1. https://www.wykop.pl/wpis/35193821/osiagniecie-anonimowosci-na-btc-nie-jest-niczym-na/
2. https://www.wykop.pl/wpis/35195371/w-nawiazaniu-do-tego-wpisu-a-anonimowosci-moze-wyj/
3. https://www.wykop.pl/wpis/35239661/no-taka-jest-kurna-prawda-bitcoin-to-najwiekszy-ob/

Pierwszy to w zasadzie pokazywanie przewagi BTC dzięki LN (buahaha)
Trzeci jest dobry bo tam były mocne wskazówki. Przy okazji, to co tam napisałem to prawda a shiciarze nie mogli tego przełknąć i myśleli że ściema. Widzicie tu, jest właśnie sedno problemu. Wy nie rozumiecie jak coś funkcjonuje. Czytacie różne rzeczy i ślepo, intuicyjnie wybieracie w co wierzycie. Najlepsze że myślicie że inni tak samo robią. Że jak ja albo pawlo coś piszemy o BTC to musieliśmy to przeczytać (od tajemniczych nadludzi) a my ślepo powtarzamy jak owce co inni bitcoinowcy napisali. To był spontaniczny wpis, nigdy w życiu nie spotkałem się z opinia że nie da się wykonać stress testu LN i że jest on w zasadzie nieograniczony. Jak ktoś rozumie jak to funkcjonuje to też dojdzie do takiego wniosku. Shiciarze jednak samodzielnie nie myślą i nie wyciągają wniosków.

Do sedna. Wskazówka - "To tylko dogadujące się portfele pomiędzy sobą".
Taka prawda. LN to nie jest nic związanego z samym kodem BTC i zmianami w jego sofcie. Jedyne czego potrzebowaliśmy to odpowiednich time locków, które uzyskaliśmy z SegWitem.

Tak, LN to druga warstwa. To też pewnie słyszeliście, ale nie rozumiecie. Jedyne kiedy LN operuje na sieci BTC to kiedy otwiera i kiedy zamyka się kanał. Cała reszta dzieje się na niezależnej od BTC sieci, którą tworzą w zasadzie portfele. Dlatego typowy stress test jest niemożliwy bo można sobie robić takich transakcji i kanałów, które są kompletnie poza całym BTC ile damy radę uruchomić.

Kolejny zonk. To są smart kontrakty. Jeżeli mamy drogę gdzie leci BTC do celu nieważne czy przez 2 kanały, czy przez 200 kanałów to trwa to tyle samo. BTC nie wędruje po kolei od jednego do drugiego. Wszystkie przekazują się w tej samej chwili. Wszystkie albo żadna.

Dobra. Teraz tak. LN naprawdę niesamowicie się rozwija. Obecnie najprawdopodobniej kilkanaście różnych grup deweloperów rozwija różne portfele niezależnie. Większość w standardzie kompatybilności Bolt. Pomijam osobne implementacje na ETH, nie mam pojęcia co oni tam czynią. Jednak oczywiście zebrali hajsik z ICO w przeciwieństwie do dewów którzy działają dla BTC :)
Obecnie tworzony jest autopilot (automatyczne wybieranie i uruchamianie optymalnych kanałów), watch towery, wspomniane trasowanie cebulowe, amp i wiele innych usprawnień. Temp jest niesamowite. Kiedy się to rozwinie na BTC i będzie dobrze funkcjonowało to dla innych shitów praktycznie 95% roboty jest wykonane. Ważne tylko żeby obsługiwał odpowiednio time locki i będzie można brać dopracowane portfele z BTC, forkować i jedynie pozostanie dostosowanie ich do działania z danym shitem.
Jeżeli nie będzie żadnych przeszkód w postaci braków time locków czy innych szczegółów na coinie to nawet deweloperzy tego shita nie będą mieli nic do gadania. Nie ważne czy chcą czy nie, wystarczy dostosować portfele i uruchamiać LN na shicie :D W zasadzie rozwinięcie wymian atomic swapów, zwłaszcza przy płatnościach (ma być tak że możesz mieć swojego shita a w sklepie który przyjmuje płatności BTC zapłacisz tym shitem przy czym on automatycznie w locie zostanie zamieniony na BTC) będzie tak istotne że każdy shit nie obsługujący LN będzie się wyłamywał i mocno odstawał od całej reszty. Najprawdopodobniej każdy ZNACZĄCY I LICZĄCY się shit będzie w przyszłości miał to samo LN co BTC. Tym samym mając te same plusy z jego użycia.

NO ALE SHICIARZE TAK JECHALI NA TO LN. TAK GO NIENAWIDZILI, TAK GO WYŚMIEWALI. CO TERAZ ZROBICIE, KIEDY JUZ WIECIE ŻE TO PASKUDNE LN PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ BĘDZIE OBSŁUGIWAŁ WASZ SHIT??? JAK TERAZ BĘDZIECIE MÓWIĆ O LN? ZMIENICIE NARRACJE? JAK TERAZ WYGLĄDA TAKI @theromanpolan KTÓRY OD ZAWSZE SZYDZIŁ Z LN KIEDY DOWIE ZROZUMIE ŻE LN DLA BTC TO ZARAZEM ROZWÓJ LN DLA JEGO SHITÓW? (POZA BCH, ON NIE OBSŁUŻY BO TO SATOSHI VISION I NIE MOŻE GO WDROŻYĆ :)

Grzana z was pajace nieziemska. Wy dalej niewiele ogarniacie i pewnie wielu będzie się zastanawiało czy napisałem prawdę i robiliście z siebie idiotów czy ten wpis to ściema i trolling. Musicie wybadać ocb przed komentowaniem. Tyle czasu i nic nie trybiliście. LN to największy przełom w krypto od czasu powstania BTC. Rozwijany jest dla btc, ale zarazem dla wielu innych krypto. Wasze shity prędzej czy później się dostosują i wezmą gotowe rozwiązania.
Tyle czasu cisnęliście nieświadomie po technologii z którą sami będziecie jeszcze zachwalać.

Jak mówiłem to żadna tajemnica, wielu kumało. Po prostu chyba nikt wam tego dobitnie i głośno nie uświadomił shiciarzom. Tajemnica Poliszynela Odebrałem nam ten mityczny mega argument pro BTC, ale to nie ma znaczenia. Nie musimy mieć tej przewagi.I takimi nietrybami jesteście. Ponad rok czasu wyśmiewania LN. Ciekawe ile by to potrwało, gdybym was nie wyśmiał?To jak? LN do dupy czy COOL, AMAZING? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy to nie był autotrolling? I to na taką skalę. Ja pierd.... ()
Sami jechaliście po LN, my po prostu siedzieliśmy cicho. Powinniście się cieszyć z jego rozwoju.
Ja miałem zawsze grzanę z was przy tym. Fajnie jednak było się bawić wami nieświadomymi. Ale niekumacji z Atomic Swapasmi i powiązaniu tego z używaniem LN, tego to już nie jestem w stanie zrozumieć. No kur.... JAK???

#bitcoin #kryptowaluty #cybertag
cyberpunkbtc - W zasadzie nie wiem jak zacząć, bo to trochę niedorzeczne... Jednocześ...

źródło: comment_zSog5zpKrfQZpNIRChKwIe73vGQbgL9g.jpg

Pobierz
  • 64
@cyberpunkbtc: Wielu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Powtórzę najistotniejsze:

CAŁE LN TO OSOBNA OD BTC TECHNOLOGIA, KTÓRA OBECNIE JEST PO PROSTU DOSTOSOWANA DO OBSŁUGI BTC I LTC. KIEDY BĘDZIE DOSTATECZNIE ROZWINIĘTA INNI ZACZNĄ JĄ URUCHAMIAĆ U SIEBIE.

ATOMIC SWAPY - WYMIANY KRYPTO, WIELU SŁYSZAŁO. WYMAGA LN NA KAŻDEJ Z TYCH KRYPTO!!!

No ja pier.... beka z was ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To jak? LN bee, czy
@pawelczixd: Podlinkować twoje jechanie po LN? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To pokazuje jakimi nieogarami jesteście i jak nic nie wiecie.
Ale zaraz.... nie jestem pewien jakie shity wspierasz... Bo wiesz z IOTĄ raczej będzie problem i niestety będzie poza tym "wspólnym zajebistym systemem" :D
Jeżeli wspierasz tylko IOTĘ, to spoko. Nadal możesz cisnąć po LN i nie wyjdzie że robiłeś z siebie idiotę :D
Co najlepsze i tak BTC kompletnie nie potrzebuje tej przewagi jaką daje LN. Wy tego dalej nie ogarniacie. Sedno i tak tkwi w fundamentalnych różnicach. Tam są kluczowe cechy, których NIE DA SIĘ SKOPIOWAĆ jak LN.
Kompletnie bez różnicy, ale grzana z was była dobra...
No i też kluczowa kwestia. Obecnie ludzie mają klapki na oczach, widzą LN w obecnej formie i automatycznie myślą że tak to będzie funcjonować. Ciężkie do zrozumienia, jakieś kanały, huby. Zapychanie się kanałów itp.

Obecnie LN to tylko fundament. Tak jakby goły techniczny szkielet. Wiele rzeczy robi się z nerdowskiej konsoli. Jednak to zostanie ubrane w dobre i przyjazne GUI z czasem. Nie będzie tak że trzeba będzie uczyć się tego i
@cyberpunkbtc: będzie co ma być każdy szit pierdzi to samo że kiedyś że po forki itp.... a jak przychodzi coś pokazać to pustynia.
Ciekaw jestem jak eth to szarding zrobi, już mi się kwiatki nasuwają bo tam będzie można tracić eth.
I teraz najlepsze Opole są te po to by koszty ochrony przed hakerami ddos komuś zostawić. Ciekawe jak z szarding będzie czy będą je grupować razem na jakimś AWS bo