Wpis z mikrobloga

Nie jestem do końca przekonany o czym oni tu pierdzielą?

Bo jeżeli rezygnację z zieleni rzeczywiście można uznać za porażkę tak gadanie o niewpasowaniu się w XIXw. zabudowę to już jakieś dyrdymały. O estetyce manhatanu można by dyskutować do upadłego ale nie wiem jak można unowocześniać miasto i je rozbudowywać jeżeli mielibyśmy równać wszystko do XIX wiecznych kamienic. Można to zrobić na przykładzie plomby w okolicach Dubois 7 gdzie fajnie to wpasowano w zabudowę ale to tylko pojedyncze wypełnienie.

a także spowodował degradację pojęcia ulicy (okoliczne ulice to autostrady bądź drogi dostaw)

co

(odrębnym pytaniem pozostaje, dlaczego architekci usiłują "poprawiać" estetykę brutalnego a zarazem szlachetnego materiału, jakim jest beton).


jestem przeciwny wszechobecnej pastelyzacji i malowania wszystkiego na kolorowo ale zostawianie manhatanu w tym buro szarym betonie to dopiero byłby strzał w kolano, odświeżone białe bloki wyglądają dużo "czyściej"

jednocześnie założenia własnego projektu, który zakładał pomalowanie tych powierzchni farbą

a tu cię boli xD

a nawet zagrażają życiu użytkowników (nieczynny parking pod estakadą).

dopóki pieniądze nie będą rosły na drzewach to nie da się wszystkiego wyremontować i tak szacun za to że wzięli się za to bo podejrzewam że fundusz remontowy na lata został obciążony spłatą kredytu

Ostatni akapit to też jakieś wysnuwanie wniosków z kapelusza bo o ile wysrywy Jarzabka to rzeczywiście porażka tak np Mezonetowiec jest przykładem awangardowego modernizmu, który może być stawiany za wzór (oczywiście tez tam przydałby się remont elewacji)

#wroclaw
mroz3 - Nie jestem do końca przekonany o czym oni tu pierdzielą?

Bo jeżeli rezygna...

źródło: comment_ETmJSMSYKnwY7puh25XCVqtQUjsgBvuB.jpg

Pobierz
  • 4
@mroz3: > brutalnego

Ja #!$%@?, minęło prawie sto lat, francuskie „brutes” dalej funkcjonuje w pewnych kręgach w Polsce jako „brutalny”. Skoro ktoś się uważa za fachowca i jednocześnie #!$%@? takie bzdury, to się nie powinno go traktować poważnie.
@mroz3: wkurza mnie traktowanie zabudowy dziewiętnastnastowiecznej przez domorosłych architektów/urbanistów jako bezwzględny ideał, bez chwili refleksji, że od tego czasu zmieniła się technologia i potrzeby ludzi.
@mroz3: XD mój wykładowca. Jest typem takiego wybitnego teoretyka który od 3 lat nie zrealizował żadnego projektu ale mino wszystko pozwolił mi rozwinąć moje myślenie i podejście do projektowania więc ogólne doświadczenie z nim raczej na plus ( ͡° ͜ʖ ͡°)