Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś miał wątpliwości: preprinty Atiyaha niestety żadnego dowodu hipotezy Riemanna nie zawierają. Jedna sprawa to elementarne błędy i nieścisłości w prostych definicjach, które naprawdę mógłby wyłapać zdolny student (nie jestem autorytetem, przyznaję, że najpierw widziałem wystąpienie, potem komentarze i wstępne analizy merytoryczne, na końcu preprinty, więc możecie mówić, że sobie mędrkuję, ale to jest serio niski poziom). Inna sprawa to styl, który (szczególnie w przypadku tego preprintu o stałej struktury subtelnej) przypomina raczej prace z viXry niż artykuł medalisty Fieldsa. Starości Atiyah nie oszukał.
#matematyka #nauka
  • 8
Dzieki za info
Też czytam podobne, na nawet bardziej krytyczne opinie ludzi ze stopniami naukowymi.
Niestety jak wyżej kolega napisał, w 90 lat to najlepiej z wnukami się bawić.
@RFpNeFeFiFcL: Żeby wygłaszać mocne merytoryczne opinie i wydawać jednoznaczny osąd, to aż takich kwalifikacji w teorii liczb i analizie zespolonej nie mam. To, co napisałem o preprintach Atiyaha, to wypadkowa komentarzy matematyków, mojej podstawowej wiedzy (m.in. z analizy zespolonej) i subiektywnych wrażeń.