Wpis z mikrobloga

Czy tylko mi się wydaje, że Berlin to olbrzymia wioska? Przecież tam dla przeciętnego turysty nie ma nic godnego do zobaczenia. Owszem jest kilka muzeów oraz wydarzenia kulturalne + wieża telewizyjna i brama (nuda) Ja nie wiem co tam robią turyści. Może jednak ktoś coś poleci? Bo jestem od czasu do czasu i kompletnie nic mnie tam nie urzekło. Juz o wiele ciekawszy jest Wrocław. #berlin #podroze #wakacje #niemcy #podrozujzwykopem #turystyka
  • 19
@Ostrymirek pytanie czego oczekujesz od takiego wyjazdu?
Dla mnie Muzeum Filmu i Tv super.

Pojedź sobie na dowolny pchli targ - jest sporo odstrzelonych propozycji w niedziele.

Pokręć się po dzielnicach Kreuzberg (z piwkiem w ręku), Prenzlauerberg, Mitte - pozwiedzaj miasto z buta, pooglądaj stare kamienice.

Wybierz się na legendarny ramen w Cocoloramen.

Jest też kilka spoko terenów zielonych, jak Preußenpark (gdzie co jakiś czas mieszkający w Berlinie Azjaci wystawiają garkuchnie i
@Ostrymirek: bywam tam dosyć często i zawsze odwiedziłam te same miejsca. Zawsze można pooglądać coś innego, poznać innych ludzi, nauczyć się czegoś. Co prawda trochę za dużo tam ostatnio inżynierów i lekarzy z wschodu ale taki urok tego miejsca. Jak dzwoni telefon i padanie pytanie czy jadę do Berlina po auta bez zastanowienia odpowiem ze tak xD
@Ostrymirek: To o wielu miastach można tak napisać. Ja byłem 3 razy i chętnie pojadę następne. Dla mnie wiele miejsc ciekawych tam jest: Wyspa Muzuem (czyli 5 muzeum w zasadzie), Muzeum Techniki, Muzeum Żydowskie, punkty widokowe, Clasiic Remise, parki, resztki muru, po prostu zwykłe spacery po centrum