Wpis z mikrobloga

Zbliżają się wybory samorządowe i chociaż obiecałem sobie nie mieszać się w żadne, bezsensowne dyskusje to czasem mój rozmówca sam zacznie temat. A to startuje ktoś znajomy z pisu, a to jakaś rodzina, a to "ja ci powiem, popieram pis". W takich przypadkach krótko ale stanowczo mówię, że nie lubię partii. Dla mnie całe ich "rządy" to rzucanie kiełbasy wyborczej ludziom nieobytym z ekonomią, albo tęskniącym za komuną, które działają na szkodę normalnym obywatelom. Mógłbym się nad tym dalej rozwodzić, ale po co? Niestety, już w tym momencie w oczach pisiora zapalają się czerwone lampki. Mimo, że #!$%@?ę platformę, tak samo jak pis, to on widzi już we mnie tylko kodiarza w koszulce z napisem KonsTYtucJA. Nie ma już odwrotu. Nie ma czasu na wyjaśnienia. Jego maleńki móżdżek właśnie zaczął przygotowywać się do bitwy. Zaraz zada w jego mniemaniu ostateczny cios. Cios, po którym nic już nie będzie takie samo, który zmieni mój światopogląd i odsłoni przede mną światło i miłość kaczyńskiego. Sekundę później wypowiada słowa, dzięki którym mnie nawróci, a pis zagości w mym serduszku na wieki...


polskiburger4-40 - Zbliżają się wybory samorządowe i chociaż obiecałem sobie nie mies...

źródło: comment_yc8xg4qIWNRF5IW6OkYmahqp7N0sUqIh.jpg

Pobierz
  • 39
@polskiburger4-40 Biedny represjonowany bezpartyjniaku... A ja pamiętam jak jeszcze rok temu krzyczeli by pozabijać wszystkich pisiaków. Albo jak prezydent bul gajowy mówił o dorzynaniu watahy. Ani PiS ani peło nie jest dobre ale mimo wszystko agresja zwolenników platformy i innych zjebow wywoływała u mnie niepokój. Dać im kosy to by pozabijali. Aż było mi wstyd że jestem z tego samego narodu.
@polskiburger4-40: Niestety to prawda, najlepsze jest to jak szybko można odgadnąć kogo taki wyznawca ostatnio obejrzał, przeczytał którego guru pobierał nauki. To są już sekty, pisowska, peowska i cała reszta niby nowych partii które okazują się mieć jednak coś ze sobą wspólnego. To dorośli ale przygnębiające jest to jak zaczynają mówić młodzi, ten cały sejm dla dzieci to jednak przerażające widowisko i już widać jak nam rosną nowi kaczyńscy, tuskowie ery
w Polsce masz jakąś nieśmieciową partię?


@BotRekrutacyjny: Nie ma. W Polsce są partie nomenklaturowe (PO, PiS, SLD, do pewnego stopnia PSL, choć na swój sposób jest jeszcze najprzyzwoitsza) i efemerydy medialne, w ogóle nie istniejące w realu (Wolność, do pewnego stopnia .N). Wyjątkiem jest Razem (male, ale realnie istniejące i nie nomenklaturowe), które jest z kolei przedziwne na swój własny sposób (jako thinktank czy młodzieżówka do prawdziwej partii by się sprawdzało,
To pokazuje jak udało się politykierom spolaryzować społeczeństwo, dziel i rządź dalej aktualne.
Tak się ostatnio zastanawiałem - jeśli w wyborach np Liroy dostałby 10mln głosów to on wtedy może jakiś ziomków swoich za te głosy wziąć czy jak to działa? Nadmiarowe głosy się 'marnują'?