Wpis z mikrobloga

#oneplus #android #root #magisk
Mam oneplus 6 z androidem 9, na którym już jest zablokowana możliwość nagrywania rozmów.
Rozwiązaniem jest albo czekanie na obejście problemu, albo zrobienie roota i skorzystanie z odpowiedniej appki.
Roota nie robiłem już od paru lat, domyślam się, że robi się to teraz w inny sposób wykorzystując inne / lepsze narzędzie.

Mam pytania:
1. Czy da się zrobić roota na oneplus, w taki sposób aby aktualizacje systemowe były robione drogą oficjalną?
2. Czy da się zrobić roota raz a dobrze?
3. Ma ktoś jakieś doświadczenie z rootowaniem, oficjalnymi aktualizacjami i codziennym działaniem na oneplus?

Kiedyś rootowanie mnie bardziej fascynowało, teraz chce aby telefon działał bez potrzeby przeznaczania czasu na utrzymanie roota na telefonie (ręczne aktualizacje, custom romy etc.)
  • 2
Rozwiązaniem jest albo czekanie na obejście problemu, albo zrobienie roota i skorzystanie z odpowiedniej appki.


@eiffello: jeśli rzadko restartujesz telefon to tymczasowym rozwiązaniem jest podpięcie telefonu pod komputer na 20 sekund i wpisanie specjalnej komendy przez ADB ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety po restarcie trzeba to robić ponownie.