Wpis z mikrobloga

Hej mirki z #informatyka mam taki #problem z #linux #kali #linukskali
Mam laptoka Asus Aspire f 15
Chciałem zainstalować Linuxa Kali 2018.3a z bootowalnego pendraka, ale był błąd mountowania więc zmountowałem na /cdrom, niby wszystko w teorii dobrze, ale nadal nie działa, sprawdzam zawartość /cdrom, wszystko się zgadza niby, są pliki, których porządałem, ale ni jana pawła nie che odpalić instalacji, od razu przypominam, że nie potrzebne mi odpowiedzi "a po co ci kali?", jak kogoś bardzo ciekawi to


Myślę sobie, no dobra, niby z oryginalnej strony, ale nie działa, ponadto śmiga ładnie wersja live, ale na live to nie pociągnę na dłuższą metę. Bootuje więc pendrive z Linuxem Kali 2018.2 , to samo. Nie chce marnować kolejnych 2 godzin na ściąganie iso innego systemu, bo dla mnie liczy sie tylko, by odpalił, wtedy sam moge zrobić update do najnowszej przez terminal. Bootowałem z rufusa, UUI, nadal nie działa, coś słyszałem DD zamiast iso, ale mi tego nie czyta. Gdzie moge ściągnąć wersję dd mireczki? Jak w ogóle to naprawić bo się męczę już cały piątek. Z góry dziękuję za odpowiedź
#komputery #techbaza #systemyoperacyjne #informatyk15k #halp
  • 19
Gdzie moge ściągnąć wersję dd mireczki?


@SlavKing69: Nie ma czegoś takiego jak "wersja DD". dd to niskopoziomowe narzędzie do kopiowania danych. Twoja "wersja dd" to byłby po prostu surowy obraz dysku lub partycji zgrany do pliku. Możesz sobie sam taki obraz zrobić instalując kali w VM-ie a następnie kopiując surowy obraz dysku np przez dd. Praktycznie nikt nie robi takich obrazów systemów po za #raspberrypi bo dystrybucja systemów w takiej formie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SlavKing69: współczesne dystrybucje są ISOhybrid, czyli dd bezposrednio z iso robisz. Najwazniejsze pytanie czy masz kilka pendrajwów? Nie masz pojecia jak sie można zdziwic i ile godzin zmarnowac nie mając innego pena (penów) na próbe
@rekoj: Mam 4 giga ramu, jak instalowałem na vm to się ciął i windows i linuks, ja chcę mieć na kompie obok windowsa, secure boot wyłączyłem, bo mi blokował pendrive.
@robekk1978: No kilka pendrive się na pewno znajjdzie, masz na myśli testowanie instalacji z każdym, czy co dokładnie?
@Kryspin013: Przy punkcie instalacji, w którym instalator chce czytać płytę pisze, że nie ma płyty, a jak problem się powtórzy, to
@rekoj: Ja nie mogę zainstalować systemu, żeby mieć dodatki gościa. Trzeba mieć system, w dodatku ja chcę mieć na dysku obok windowsa, bo w Virualboxie to sobie prędzej w łeb strzelę z 2 GB ramu dla windowsa i linuksa, ponadto Windows nie jest mi potrzebny podczas korzystania z Linuksa, chcę go mieć na kompie, nie na virtualboxie
a testy integralności mówią mi, że nie ma płyty, w powłoce montuję (dzięki, już wiem jak po polsku) pendrive do /cdrom i sprawdzam zawartość folderu cdrom, nie będę się rozpisywał, co tam jest, ale jest to, co na pendrive, to, co chciałem, żeby było, w teorii wszystko spoko i powinno działać, ale nie czyta "płyty", tak jakby pliki były uszkodzone


@SlavKing69: Bo to tak nie działa, że sobie zamontujesz dowolny nośnik