Wpis z mikrobloga

W #ethereum coraz więcej bloków jest zupełnie pusta.
https://twitter.com/notgrubles/status/1047950238370156544
Wygląda na to, że to kombinacja kilku czynników:

* nawet górnikom nie chce się już nadąrzać za szybko zwiększającym się blockchainem, więc po prostu kopią pusty blok, zgarniają nagrodę za blok i olewają nagrody za transakcje i nie muszą przechowywać prawie niczego, bo nic nie potwierdzają,
* puste bloki propagują się szybciej niż pełne, a to w wypadku bloków co 15s daje ogromną przewagę

Chętnie posłucham co mają do powiedzenia na ten temat nasi ETHsperci, bo jak mówiłem, nie specjalizuję się w ETH, to może zupełnie się mylę i nie ma tu nawet na co patrzeć.

#bitcoin #kryptowaluty
  • 23
  • Odpowiedz
@megaloxantha: Nie twierdzę że to wada. Przeciwnie. Ja nie uważam go za złego scammera. Wiem że on chciał dobrze, nikogo nie chciał nigdy oszukać, chciał stworzyć dużą fajna zdecentralizowaną sieć. Poważnie, nie naśmiewam się. Wiem że on nigdy nie miał złego celu. Spoko inteligentny typek. Taki totalnie roztrzepany z ewidentnym ADHD, może jakąś formą autyzmu. Gorsze że jego sieć posłużyła jako platforma oszustów, naciągaczy itd... :/ Wiem że on tego nie
  • Odpowiedz
No jak zaczęły się te ostre duże spadki to patrzyłem na jego Twitter, ciekaw byłem jak to będzie komentował. Zero jakiegokolwiek komentarza. ETH straciło w dobę 25%, przy czym reszta krypto niewiele spadała. Co Vitalik robił? Przez cały dzień sapisał ze 20 postów o tym jak wkurzają go lotniska, samoloty i nie rozumie wielu rzeczy w nich. Ludzie panikują, piszą do niego a ten cisza. Dalej swoje wywody o tym co go
  • Odpowiedz