Wpis z mikrobloga

@nu3ns: Procki na 1151 są nieopłacalne w tej chwili. Jeśli nie masz ciśnienia, to poczekaj jak ceny spadną, ale jak na moje to dopiero po nowym roku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nu3ns: Dojeb jeszcze z ósemkę RAMu i pomyśl nad procesorem. Grafiki nie ruszaj, bo raz, że nie grasz, a dwa, że ten Pentium muszę spowodować bottleneck przy czymś lepszym. Nawet taki i5 7 gen nie jest najlepszym cumplem dla GTXa 1080.
  • Odpowiedz
@go-away: no wlasnie spogladalem na te ceny RAMU i nie wierzyłem ,że w tej chwili to aż tyle kosztuje ...
Czym to #!$%@? jest spowodowane? Rozumiem ceny kart graficznych high-endowych ale w dobie taniejącej elektronikitakie ceny komponentów ?
  • Odpowiedz
@nu3ns: Procki intela drogie bo się z produkcją nie wyrabiają, nawet jak teraz dadzą radę zwiększyć produkcje to niedługo święta i sklepy pewnie nie obniżą cen. A ram to już od dłuższego czasu, niektórzy podejrzewają zmowę cenową producentów. Ile chcesz wydać na "ulepszenia"?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nu3ns: Dodam na marginesie, że mój komputer złożony 15 miesięcy temu ma aktualnie większą wartość głównie przez RAM i GPU, ceny części wahają się jak kurs BTC ( )
  • Odpowiedz
@nu3ns: Pytanie ile możesz przeznaczyć na zakupy. Możesz szukać zestawów typu mobo+cpu na allegro czy olx np. coś takiego 1 lub 2
W pierwszym zestawie procek niestety lepszy od Twojego tylko o jakieś 5-7 procent, ale cena zacna.
A w drugim bardzo fajny procek i całkiem spoko płyta.
  • Odpowiedz