Wpis z mikrobloga

Ostatnio popsuł się nam ekspres do kawy, a że ja tego nie pijam - kompletnie się nie znam :-) Chcę zrobić żonie prezent i kupić nowy ekspres. Cena? Powiedzmy 1500zł, ale nie jest to sztywna granica. Jakieś propozycje?

Lubi kawę z mlekiem, więc fajnie, gdyby od razu potrafił taką zrobić (chociaż nie wiem czy w tym budżecie się taki znajdzie), do tego żeby była możliwość wsypania kawy mielonej..

#kawa #cokupic #ekspresdokawy
  • 10
@husky83: w tym budżecie raczej ciężko będzie coś znaleźć. Jeśli zależy Ci na wygodzie i chcesz, aby żona miała przyjemność z picia kawy, to zrezygnuj z ekspresu kolbowego. Za dużo z nim pracy, szczególnie rano ;) Dużo przyjaźniejszy i wygodniejszy w obsłudze będzie automat. Do kwoty którą dysponujesz polecałbym dołożyć 200-300 zł i dostaniesz już fajną maszynkę. Np. Saeco Lirica OTC (koniecznie wersja One Touch Cappuccino, czyli ze spieniaczem). To prosty
@finestcoffee_pl: No i to jakiś konkret :-) Wiem, że z budżetem szału nie ma jeśli chodzi o automat, ale cóż - gdybym ja też pił kawę to wtedy byłby wyższy, ale tutaj tylko dla jednej osoby (+ imprezy), stąd jednak takie okolice..

Patrzę obecnie na dwa:

1. Saeco Lirika One Touch Cappuccino RI9851 (1579zł, ale w Morelach, które u mnie mają numer 1 na czarnej liście)
2. Philips EP3551 - od
@husky83: maszynki Philipsa, chyba też należą do rodziny Saeco więc będzie to dobry wybór.
Co do spieniacza to w Saeco to nie ma się tam co popsuć, bo to urządzenie plastikowe, bez części ruchomych. Jeśli się go nie myje to powstaje tam nowe życie i się zapycha ;) Wiem z doświadczenia, bo kilku moich klientów od lat używa ekspresów Saeco Aulika TOP, gdzie montowane są te same spieniacze co w modelu