Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Na Marsie wybuchł wulkan Arsia Mons, który według założeń był 50 milionów lat nieaktywny. Generalnie Mars miał być geologicznie już martwy. Na tą chwilę nie ma jeszcze oficjalnej informacji od ESA lub NASA.
  #mars #astronomia #kosmos

  odpowiedzi (38)

 • avatar

  Niewiele osób wie, ale Dawid Podsiadło to wybitny fizyk.
  Od młodości interesował się fizyką matematyczną. Już jako 19-latek wygrał ogólnopolski konkurs naukowy Współczynnik X (ang. X Factor). Zachęcony pozytywnym odzewem zaczął pracować nad własną teorią.
  Jego pierwsza znana publikacja "Trójkąty i kwadraty", zdobyła podziw wśród recenzentów. Dotyczyła bazy przestrzeni topologicznej figur.
  Od tego momentu prowadzi publiczne wykłady na terenie całej Polski. Ale dla niego to było mało.
  Po roku odcięcia się od świata i samotnej pracy wraca z nowym artykułem obalającym fale de Broglie’a. "Nie ma fal" dosadnie przeczy hipotezie fal materii, odmieniając nasze spojrzenie na fizykę kwantową.
  #muzyka #pasta #heheszki #muzycznememy #dawidpodsiadlo
  pokaż całość

  odpowiedzi (26)

 • avatar

  Pamiętacie aferę w strzelnicy w Kornym? Jeszcze większe jaja dzieją się właśnie w Pile. Strzelnica po remoncie, z zapleczem socjalnym, w którą wpakowano miliony złotych (także z UE) właśnie została wystawiona przez Urząd Miasta na sprzedaż w niespotykanej cenie 86 zł za metr kwadratowy.

  https://www.wykop.pl/link/4601659/pila-wyremontuj-strzelnice-za-srodki-ue-urzednik-ja-zamknie-i-sprzeda-grunt/

  Mam nadzieję, że nie obrazicie się za ponowne wykorzystanie mirko-list, ale pomyślałem że to jest temat na grubą aferę, a skoro zainteresowało was Korne to być może i problem w Pile was zaciekawi.
  pokaż całość

  odpowiedzi (69)