Wpis z mikrobloga

Miruny, planuję kupić nowy telefon i pożegnać się z zamulonym P9 Lite. Budżet przyjąłem ok 1500zł (raczej wolałbym dwie stówki taniej niż dokładać), chociaż i tak zaczynałem od tysiąca. Uwagę moją zwrócił Pocophone F1. Nie zależy mi na NFC, a za to dosyć mocno na jacku. Notcha nie lubię, ale aż tak mi nie przeszkadza (chociaż niby w F1 jest on problematyczny) Najważniejsze dla mnie, żeby miał jack, spoko baterię, no i wystarczył mi na jakieś 2 lata bez zamulania. Nigdy nie miałem flagowca, nie mam na nie siana, chętnie poużywałbym czegoś co jest szybkie i bezproblemowe. Aparat raczej do cykania szybkich fotek bez większej wczuty. Plastik mi nie przeszkadza, wolałbym wręcz uniknąć wszędobylskiego szkła/ceramiki, która będzie się psuć.

Już praktycznie byłem na tego Poco zdecydowany (żeby dopłacić do OP6 mnie nie stać), ale teraz popatrzyłem coś na forum MIUI gdzie hindusy marudzą na jakieś problemy, a to z softem, a to wadliwym hardwarem w jakichś tam wypadkach. Ktoś ma, używa? Może polecić/odradzić? Nie siedzę jakoś super w temacie, chciałbym dokonać zakupu żeby nie tracić zaraz hajsu na jakieś wymiany/zwroty/problemy.

#telefony #xiaomi #android #poco #pocophone
  • 13
@fortySeven: Honor 8 na ceneo widzę właśnie za 1,5k w wersji 4/32. Więc cena ta sama w Polsce, a parametry raczej słabsze.
Od początku myślałem o Xiaomi (w lipcu jak czegoś szukałem właśnie na moment końca umowy, to myślałem o Note 5, potem pojawił się ten Poco i myślałem żeby do niego dopłacić). Pytanie czy ten F1 to twór potwierdzający solidność Xiaomi, czy własnie jej zaprzeczający? Czy problemem jest raczkujący soft,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mapet42: fakt mając 1500 do wydania też kupiłem pocophone f1, ale teraz kupiłbym redmi note 5 4/64. Brak notcha, słabszy procek (i tak do zdecydowanej większości zastosowań wystarczający) i cena niższa o ponad 600 zł. Pocophone jest fajny ale czy wykorzystasz tę moc?
@Aerokski: Czy wykorzystam sam nie wiem :) Po raz pierwszy dzięki F1 mogę mieć okazję poczuć w rękę "prędkość flagowca" dlatego mocno tę opcję rozważam ;) Szczególnie, że po pewnym czasie pewnie trochę się zamuli jak każdy telefon więc tak sobie kalkuluje, że jego 60-70% wydajności po roku nadal będzie spoko :)
A jak wrażenia z pierwszej ręki? Notch mam nadzieję, że będzie mniej wkurzający przy następnych update'ach (ogarną jakoś te
@mapet42: W takim budżecie kupiłem Mi8 6/128 z Chin, zajebiście śmiga. ( ͡ ͜ʖ ͡)
A jeśli wierzyć gościom na Telegramie to po jakimś czasie będą pojawiały się powidoki na Pocophone ze względu na użyty wyświetlacz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mapet42: więc tak z dotykiem nie ma problemu, bleeding jest praktycznej nie zauważalny, notch jest duży = brak powiadomień. Nie wiem jak to załatwią (może jakiś przełącznik godzina/powiadomienia). Co do szybkości flagowca fakt poco jest szybkie ale po przesiadce z mocno zmodowanego one plus one nie czuje jakiejś hiper uber różnicy w szybkości. Może dlatego, że nie korzystam z insta, snapa, oficjalnego fejsa tylko lekkich zamienników (face slim, wykop mobilny (