Wpis z mikrobloga

#huawei #telefony #serwisgsm

Y5 2018. Po wrzuceniu kart do telefonu mam tylko połaczenia alarmowe i przekreślone słuchawki na belce. IMEI się zgadza z tym co na pudełku, nie ma żadnych komunikatów że telefon jest zablokowany przez operatora. Ktoś coś?
  • 6
  • Odpowiedz
@Narkan Jak ktoś zgłosił, że telefon na przykład kradziony lub zgubiony to mógł zostać zablokowany na wszystkie sieci albo tylko na jedną. Sprawdź innego operatora. Bo simlocka raczej nie posiada?

Inna ewentualność to wadliwy port sim. Odczytuje sim? Wyszukuje sieci?
  • Odpowiedz
@kabelodneta: sim raczej czyta, bo przy wybieraniu numery wyświetla mi nazwy operatorów karty. Simlock odpada, nie widziałem telefonu dawno który miałby simlocka, a i tak sprawdziłem kilka różnych kart.
  • Odpowiedz
@Narkan no to są dwie opcje, albo zablokowanie imei u operatorów (co uniemożliwia połączenia się z siecią) albo jakiś problem z hardware - tutaj przyczyn może być wiele: - niepodpięty kabel RF
- uszkodzona antena
- uszkodzone piny na mainboardzie
- wadliwa płyta główna
  • Odpowiedz
@Narkan W sumie jak to jest dual sim to powinien mieć 2 numery IMEI i przynajmniej jeden powinien działać. Jeszcze możesz spróbować wgrać czysty system, zawsze jakieś prawdopodobieństwo, że pomoże a można wyeliminować problem z softem.
  • Odpowiedz