Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, szybkie pytanie z #praca #pracait (nie programowanie ;D). Proponują mi przejście na B2B (nowa firma), tylko ni cholery mnie to nie przekonuje. 8+ doświadczenia, stabilna pozycja w obecnej firmie (chociaż firma też ostro kombinuje ;()

Obecnie mam UoP 4.7k na rękę, proponują mi 7.5k netto, piękna bajera że z tego niby powinno mi zostać 7k do łapy. Jak bym nie liczył to mi wychodzi jakieś 5.2kzł. Kosztó to może z 400-500zł bym znalazł, nie więcej.

Osobiście uważam że rezygnacja z UoP powinna nastąpić na poziomie 8.5-9k netto by zysk był zauważalny. Doradźcie proszę, ewentualnie napiszcie że jestem jakąś roszczeniową bladzią.

Dzięki za pomoc ;)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży

Warto

  • Tak 10.4% (8)
  • Nie 76.6% (59)
  • Roszczeniowa bladź 13.0% (10)

Oddanych głosów: 77

  • 12
moim zdaniem średnio na tym wyjdziesz. Po pierwsze przechodząc na B2B pozbawiasz siebie urlopu, po drugie z racji tego ze kontynuujesz współprace z obecnym pracodawcą będziesz płacić duży ZUS no i podatek progowy jest (choć w tym wypadku nie ma czego się bać bo progu na 32% raczej nie przekroczysz)


@AnonimoweMirkoWyznania: Przede wszystkim napisał, że praca dla nowego pracodawcy a nie starego więc wyciągasz złe wnioski odnośnie płacenia dużego ZUSu. Teraz
AfrykańskaMaciora: Trzeba też wziąć pod uwagę, że na umowie o prace praktycznie niczym nie ryzykujesz a zobowiązania stron są unormowane kodeksem pracy.
Na własna firmę w większości przypadków tez będzie ok, ale twoja odpowiedzialność za błędy nie jest ograniczona kwotowo, pozostaje kwestia rozliczenia czasu "urlopu". ZUS może się po jakimś czasie obudzić, że tak naprawdę łączy was stosunek pracy a własna firma jest tylko sposobem na niskie składki i skończy się
Obecnie mam UoP 4.7k na rękę, proponują mi 7.5k netto


@AnonimoweMirkoWyznania: Odpowiedz sobie sam na pytanie komu się to płaca.
przy 4k7 netto uop: koszt pracodawcy: 96 249,60
prxy 7k5 netto b2b: koszt pracodawcy: 90 000,00 (a pewnie jeszcze mniej, bo nic nie napisałeś jaka jest stawka, dzienna czy godzinowa, jak jest z urlopami, chorobowym itp).
OP: Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

1. To praca dla nowego pracodawcy.
2. 7.5k to kwota za miesiąc, ustalona z góry (ryczałt to się zwie?)
3. 20dni urlopu płatnego.
4. Chorobowy to z ZUSu, więc 0zł

@Niestabilny - dzięki
@AdamES - no racja ;)
@FantaZy - raczej zostanę
@matwes - będę próbował, zobaczę jak wyjdzie
@Plecakofil - przyznam że liczyłem na kilka złotych więcej, zwłaszcza że w obecnej robocie za 2miechy będzie