Wpis z mikrobloga

@Altru: Jedyne, co określają przepisy odnośnie kół, to to, że nie mają wystawać poza obrys auta. Więc raczej nie ma nic przeciwko naklejaniu czegoś takiego.
Jedyne, co określają przepisy odnośnie kół, to to, że nie mają wystawać poza obrys auta. Więc raczej nie ma nic przeciwko naklejaniu czegoś takiego.


@Pangia: ale określają dopuszczalne oświetlenie - również w przypadku odblasków na kołach, które są dopuszczalne w rowerach
@megawatt: A wiesz, że nawet nie wiem, jak to wymyślono w wypadku aut. Ogólnie to zakładałbym, że raczej ustawodawcy nie przyszło do głowy coś takiego. Aż się chyba przekopię przez warunki techniczne zapisane w rozporządzeniu.
@megawatt
@Altru
Poczytałem i w sumie… trudno powiedzieć. Jest mowa o tym, że „światła” odblaskowe boczne mają być zamontowane w płaszczyźnie równoległej z płaszczyzną podłużną pojazdu i ma się ona przecinać w najbardziej wysuniętych punktach pojazdu po bokach, z wyłączeniem lusterek, świateł bocznych i elementów elastycznych z plastiku lub gumy. Później jest dodatkowo w załączniku, że mają być barwy żółtej. Także tak po mojemu to teoretycznie takie naklejki są legalne, o ile
oświetlenie tak, ale odblask?


@Atreyu: tak, odblaski są zaliczane do oświetlenia - chciałem sobie dołożyć dodatkowe odblaski z tyłu (na zderzaku) ale niestety warunki techniczne mówią nie - z tyłu odblaski mają być 2 i ani sztuki więcej