GKS Katowice 3:1 Indykpol AZS Olsztyn
Przed meczem wiadomo było że obie drużyny stoczą równy bój. W obu zespołach nie zmieniło się wiele, ale różnica jest taka że z Olsztyna ważni zawodnicy z szóstki odeszli a Katowice szóstkę wzmocniło.
Obie drużyny łączy Tomas Rousseaux, były przyjmujący AZS-u który jeszcze rok temu przyjmował w tej drużynie w pierwszej szóstce, a teraz gra... w Katowicach. Z Olsztyna odeszła również największa gwiazda - Kuba Kochanowski, a Daniel Pliński zakończył karierę. Z Olsztyna odszedł również drugi przyjmujący Robbert Andringa. Te dziury władzę AZS-u w okienku transferowym próbowały zakleić takimi siatkarzami jak: Marcel Lux, Serhij Kapelus, Paweł Pietraszko, czy Sebastian Warda, ale są to zawodnicy mimo wszystko na niższym poziomie.
GKS Katowice nie zrobił wielu zmian, widocznym wzmocnieniem jest tylko Rousseaux, a w dzisiejszym meczu w pierwszej szóstce obok Belga ujrzeliśmy Dominika Depowskiego. GKS zmienił zatem parę przyjmujących, co patrząc na wynik nie miało dużego wpływu.
Wynik meczu: 3:1 (25:23 25:17 23:25 25:23)
MVP: Karol Butryn 20pkt (16 - atak, 2 - zagrywka, 2 - blok)
Gdyby nie trzeci set, sam mecz byłby nudny, zero emocji i ogromna kontrola podopiecznych Piotra Gruszki. No właśnie, gdyby nie to że Olsztynianie odrobili 10 punktową stratę w trzecim secie (wrócili od stanu 10:20, przy zagrywce flotem Wardy). Jednak pomimo tego Katowice zagrało przyzwoity mecz i pozostawiło po sobie dobre wrażenie. Fani GKS-u mogą być na razie spokojni o atakującego bo Karol Butryn wygląda bardzo dobrze w każdym elemencie. Bardzo fajnie zaprezentował się również Rousseaux i 36 letni Emanuel Kohut.
#siatkowka #plusliga
  • 5
Z Olsztyna odszedł również drugi przyjmujący Robbert Andringa.

@vasos: otóż nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Strasznie cienki mecz, spodziewałem się więcej po moim AZS, wg mnie na papierze to my powinniśmy wygrać i to szybko ale cóż... Olsztyn raczej nie zachwyci tak jak w poprzednim sezonie, ale ten wynik znacznie poniżej oczekiwań kibiców.