Wpis z mikrobloga

@cozadauny: I ja się mam pucować do jakiegoś pajaca o te pieniądze pomimo tego, że obowiązek zapłaty podatku jest w innym terminie? To #!$%@? może mu syna wezmę na zakładnika i poczekam, aż ten wyda pozytywny wniosek? A i syna sobie poużywam do #!$%@? w polu w międzyczasie. Buraki mi wykopie. Na koniec dostanie kopa w dupę.
@Skju: Zaskoczyli mnie kutafony bo ktoś pewnie też ich zaskoczył. Poronione gówno. Gada się, że jeśli już w tym momencie nie wykorzystujesz tego rodzaju rozliczeń to automatycznie trafiasz na celownik pajaców urzędników.

Tą kasą można tylko zapłacić do US, albo VAT kolejnemu kontrahentowi.

Obowiązek takich płatności będzie od nowego roku. Dla każdej wymiany forsy pomiędzy firmami.
W ogóle #!$%@? nie rozumiem brania tych pieniędzy za zakładnika. Niech się #!$%@?ą! Ja sobie
@cozadauny:

Pieniędzmi, które wpłyną na Twoje konto VAT możesz:

zapłacić za fakturę z podziałem na kwotę netto i VAT w ramach mechanizmu podzielonej płatności split payment

zapłacić podatek VAT do Urzędu Skarbowego

przelać je na inne Twoje konto VAT


Nie podoba mi się ten kontrol. Bo co w sytuacji gdy nie będę miał takich grubych transakcji? Gdy narobię im tej cholernej górki? No #!$%@? nie wiem!
@cozadauny: @denerwujesie: Hm, nie wiem w jakiej branży robi OP. Spilt payment aktualnie obowiązuję firmy, które stosują mechanizm odwrotnego obciążenia, a stosowany jest obecnie m.in. w branży budowlanej, elektronicznej oraz jubilerskiej, a także w obrocie stalą, metalami, odpadami czy surowcami wtórnymi.
Resztę firm obowiązuje dobrowolność, a więc polecam dogadywać się z płatnikami żeby nie być do tyłu te 23%.
@Skju: To co, mam atakować księgową? Handel szeroko rozumiany - głównie właśnie materiały budowlane i tym podobne. Odwrotnego praktycznie nie stosuję. Chyba, że sprzedam coś szwabom. Rozliczamy wszystko na bieżąco.
@cozadauny: Niech zgniją te pajace. Ledwo się rozkręcam, a codziennie jebią mnie jak burą sukę. To się niedobrze robi. Dlaczego muszę się z tym użerać?

Bank wsadził ten badziew jako przymus.
denerwujesie - @Skju: To co, mam atakować księgową? Handel szeroko rozumiany - główni...
@adam-gancarczyk: to chyba US chce się kredytować tymi pieniędzmi. A co jeśli mi przy terminie płatności wyjdzie mniej, albo że wręcz powinienem otrzymać zwrot? A nawet jeśli chciałbym się kredytować to nikomu nic do tego o jeżeli zapłacę podatek w terminie. Same zajebiste ułatwienia ostatnio!
@Jebwleb: Od nowego roku obowiązek.