Wpis z mikrobloga

Powiedz poco Mi w szkole te granice, jak mam na przykład zamiar iść na studia na przykład na Pedagogike, Historię, Lingwistykę po jaką cholere Mam sobię zaśmiecać głowe czymś czego absolwent Politechniki będzie używał dwa razy do roku?


@Szaku69: Bo ja jako absolwent politechniki musiałem przez bite X lat zaśmiecać sobie głowę takimi bardzo przydatnymi konceptami jak części zdania, romantyzm czy interpretacja wierszy. A efekt jest taki że mamy bardzo dużo
@AurenaZPolski: Ja tam do nikogo niczego nie zmuszam, jakby zależało to odemnie to nie byłoby przymusu szkolnictwa. Jak ktoś chce być głąbem to nie będę mu przeszkadzał. Ale mamy taki system jaki mamy, i niech dzban co liczyć nie umie nie narzeka, bo z każdej strony jest taka sama ilość gówna
@mloda_broda
@korporacion

Widzieliście kiedyś na żywo prawdziwą naukową dyskusję? Ja miałem okazję wczoraj w jednej uczestniczyć. Przygotowałem prezentację o metylacji DNA (trudne zagadnienie), produkowałem się pół godziny, ale dobrze poszło. Ostatni slajd, na nim ”dziękuję za uwagę”, mówię:
- Dziękuję za uwagę. Czy ktoś ma jakieś pytania albo komentarze?
Atmosfera na sali trochę się rozluźniła. Głos zabrał doktor habilitowany Karwiński:
- Z całym szacunkiem, panie Anonimski, według mnie pańska prezentacja zawierała szereg
@AurenaZPolski: Nie "#!$%@? kimś", czytaj ze zrozumieniem. Mówie że tak samo jak lingwistycy czy inne *-logie narzekają że muszą w szkole uczyć się cyferek, tak samo ścisłowcy muszą uczyć się absolutnego gówna #!$%@? - tylko tyle i aż tyle

A oprócz tego to nie przypadek że to na wydziałach #!$%@? dominują różne socjalizmy
@JungleJamPL: Podoba mi się ta rozpętana gównoburza i ludzie, którzy bronią honoru kierunków ścisłych, a sami podają błędne odpowiedzi xD Odpowiedź jest już podana wyżej i sposób - 4, widziałam, że robisz dobrze :)
@JungleJamPL: Jeżeli najwyższa potęga w mianowniku jest równa tej w liczniku, a n-> ∞ lub n->-∞ to wtedy zawsze wynikiem jest iloraz współczynników przy najwyższych potęgach, czyli tutaj masz 2n^2 w liczniku, a w mianowniku n^2, więc wynikiem będzie 2/1 czyli 2. Ale że całość jest jeszcze podniesiona do kwadratu to wiadomo - 4 i nie musisz nic wyciągać przed nawias ani przepisywać.
Ale wiecie ze to można zrobić w pamięci bez rozpisywania wzorów? W nieskończoności mniejsze potęgi stają sie nieistotne. Jak zostawimy same n^2 to rozwiązanie jest trywialne -> 4