Wpis z mikrobloga

Globalne ocieplenie=drogie piwo <- KOPNIJ

Nie wiem jak wy, ja czasem lubię wieczorki z piwkiem i serialami na Netflixie, bardzo mnie one relaksują. Niestety przez globalne ocieplenie ta forma relaksu jest istotnie zagrożona.

Globalne ocieplenie jest faktem i wpłynie na Twoje życie bardziej niż się spodziewasz.

Polecam poczytać Neuropę.

#neuropa #4konserwy #globalneocieplenie #piwo #nauka #gruparatowaniapoziomu
  • 17
@Lavie: Cena produkcji piwa masowego to max 20-25 groszy na butelce, z czego tylko częśc to koszt słodu. Jak jęczmień zdrożeje tak mocno aby cena produkcji piwa wzrosła do np. 8 złotych, to będziemy mieć znacznie większy problem aniżeli drogie piwo. Chleb będzie kosztować ile, 50 złotych za mały bochenek?
@Lavie: Przejrzałem tą publikację, ale nie mam czasu ani chęci aby wgryzac się dokładnie w metodologię ich pomiaru. Natomiast wzrost ceny piwa w Polsce, liczony w dolarach (Fig. 4), jest jednym z najwyższych. Nie wiem jak do tego doszli, ale musi to być co najmniej zastanawiająca i nie rozumiem dlaczego autorzy nie omawiają tych wyników, gdyż najwyższy wzrost w krajach o najniższym koszcie początkowym (Estonia, Polska) jest co najmniej dziwny. Jestem