Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wprowadziłem się z moją dziewczyną do nowego miasta. Niestety, od trzech tygodni nie potrafi znaleźć pracy.
Ma na karku poprawkę z matury w maju, więc nie ma wykształcenia średniego, ale ukończyła technikum więc ma parę kwalifikacji: "Sprzedaż produktów i usług reklamowych" i "Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej". Niestety, składaliśmy jej CV do wielu miejsc. Odezwało się w zasadzie jedno, ale koniec końców jej nie przyjęło. Chciała do agencji reklamowej, bo umie tworzyć ulotki itd, ale po prostu jej nie przyjęli. Do sklepów w galerii handlowej też nie. Pieniądze powoli się kończą, a ona siedzi zdołowana, że nie może znaleźć pracy. Jak to jest możliwe, że nikt jej nie chce?

Macie jakąś radę, gdzie mogłaby poszukać pracy? Próbowaliśmy fb, próbowaliśmy osobiście składać CV, próbowaliśmy praca.pl, ale żadnych efektów.. Czy naprawdę nikt nie przyjmie kogoś z takimi kwalifikacjami, ale bez wykształcenia średniego?

A obraźliwe komentarze zatrzymajcie dla siebie. Całej historii zawalenia matury nie znacie, a o niej samej i tak nie jest ten wpis.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 19
Ma na karku poprawkę z matury w maju, więc nie ma wykształcenia średniego


@AnonimoweMirkoWyznania: nie wspominajcie o tym i tyle ¯\_(ツ)_/¯
Wydaje mi się że matury mi nigdy przy zatrudnianiu nie sprawdzali, jak ktoś jest po studiach to dyplom ze studiów tylko potrzebują do kadr żeby urlop naliczyć.
@NPrBaz: no, z tego co pamiętam matura to jest kilka egzaminów i wystarczy jak na jednym ci nie siądą pytania.
Mój kumpel też miał poprawkę z matury bo miał akurat pecha na polskim (i chyba nasza polonistka nie bardzo go lubiła). Zdarza się. Bywają też przypadki losowe.
@MiQ27: na maturze nie egzaminuje Cię nauczyciel który Cię uczył przedmiotu wiec raczej odpada to ze nauczyciel kogoś nie lubi z zajęć i #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) druga sprawa dziewczyna OPa musiała uwalić więcej niż jeden egzamin skoro poprawka w maju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@shnitzel: O ile pamiętam to polonistka była w komisji... ale to było dawno, od tamtego czasu pewnie sporo się zmieniło.
Anyway - przypadki losowe też się zdarzają. Jakiś nagły szpital, różnie bywa.