Wpis z mikrobloga

@Sierzant_Bagieta Cześć. Wydaje mi się, że mam ciekawe pytanie z tematu #narkotykizawszespoko Powiedzmy, że lekarz przepisał mi marihuanę która mogę kupić w aptece. Jest to lek jak każdy inny, nikt nikomu nie robi problemów z powodu noszenia np augmentinu więc tutaj powinno być podobnie. Lek jest w opakowaniu od producenta. Jeżeli znajdziecie coś takiego w trakcie kontroli na ulicy to co dalej? Wystarczy, że jest w opakowaniu? Receptę apteka zabiera w momencie wykupienia. Macie jakąś bazę danych i możecie sprawdzić przez radio? Może komenda na podstawie recepty wyda jakiś papierek, że w razie czego maja dać spokój? Trochę przypał organizować rodzinie przeszukanie o 6 rano bo się ma bezsenność :( Myślę, że to ciekawy temat na filmik. W jaki sposób zosyaliscie przeszkoleni w związku z tym prawem i jakie macie procedury wobec chorych?

Pytanie numer dwa. Znajdujecie przy kontroli coś takiego: https://www.vapefully.com/pl/produkt/hemp-og-plus-7g-susz-konopi-siewnych-12-cbd/

Zostawiacie człowieka w spokoju czy jednak dołek i przeszukanie chaty? Powiedzmy, że zatrzymany dodatkowo ma rachunek do ueiarygodnienia bo rozumiem, że niektórzy policjanci mogą się nie orientować w temacie.
  • 22
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Jesteś, że tak powiem z firmy? :)

Ustawa przewiduje, lek pod dowolna postacią. Może to być susz i zakładamy, że znalazłem aptekę która była tak miła, że sprowadziła go dla mnie.

Zakładamy, że jest otwarte bo siedzę sobie na ławce i popalam. W końcu zgodnie z prawem to niczym nie różni się od papierosa. Wjazd na chatę za coś co legalnie kupiłem sobie w sklepie? Czy najpierw badanie i potem
@YoshiTurboMaster: Susz, który nie zawiera THC jest legalny i możesz go kupić w aptece czy przez internet i normalnie korzystać, nic Ci za to nie grozi. Raczej trzymaj w opakowaniu, bo w Polsce to czasem jak w lesie i możesz spotkać jakiegoś nieprzyjemnego policjanta, któremu nie wytłumaczysz
@NacpanaKislem: Rozumiem i wiem ale policja nie sprawdzi na miejscu czy nie jestem cwaniakiem co nosi w pudełku od konopi siewnych konopie z dużą zawartością thc. Jestem ciekaw jaka jest procedura w takiej sytuacji. Co z tego, że na końcu okażą się, że jestem niewinny skoro do tego czasu spędzę 48h na dołku i zafunduje rodzinie piekło w postaci przeszukania mieszkania.
Ustawa przewiduje, lek pod dowolna postacią. Może to być susz i zakładamy, że znalazłem aptekę która była tak miła, że sprowadziła go dla mnie.


@YoshiTurboMaster: Na razie nie ma w Polsce suszu w aptekach, więc nikt go dla ciebie nie sprowadzi bo i tak nie może go sprzedać. Susz aktualnei może być tylko surowcem do wytwarzania leków.

Susz, który nie zawiera THC jest legalny i możesz go kupić w aptece


@
@YoshiTurboMaster: narkotestow używa głównie drogówka a nie prewencja i są to narkotesty badające bycie pod wpływem a nie to co jest w substancji. Takie co badają substancje są ale z reguły są niedokładne i pokażą ci zawartość THC a nie ile jej jest a w suszu cbd jest trochę THC. By ustalić czy jest poniżej tej granicznej ilości potrzebne są dokładniejsze badania których się od ręki nie zrobi. Dlatego najpierw masz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Rozumiem i uważam, że jest to straszne. Wydaje mi się, że momencie gdy do sprzedaży trafia odmiana marihuany która pachnie i wygląda jak zakazana to znika domniemanie graniczace z pewnościa, że ktoś ma zakazana substancje. Moim zdaniem w tym momencie powinno pobierać się próbkę i wysyłać do badań a dalsze czynności prowadzić maja wynik. Można bardzo łatwo niewinnemu zniszczyć opinie i wprowadzić duże zamieszania w rodzinie. Na tej samej zasadzie
@YoshiTurboMaster: nie porównuj suszu który wygląda jak najpopularniejszy narkotyk w Polsce do falszywek. Nie rób #!$%@? z logiki. Powiedziałem ci dlaczego nie można najpierw zbadać a potem przeszukać chaty. Wtedy nikt kto ma na chacie narkotyki nigdy by nie został ukarany bo przecież można spokojnie mieć czas na zniszczenie dowodów. Przeszukanie mieszkania robi się niezwłocznie gdy jest mocny powód a znalezienie czegoś co wygląda pachnie i jest marihuana jest jak najbardziej
nikt nie chciałby swojej mamie sprawić niespodzianki w postaci przeszukania domu


@YoshiTurboMaster: To niech się nie bawi w palenie czegoś co jest marihuaną.

Nie wydaje Ci się, że coś jest nie tak jeżeli policja przeszukuje mieszkanie na podstawie znalezienia czegoś co jest dostępne w sklepie i jest legalne?


@YoshiTurboMaster: Nie, gdyż marihuana zawierająca THC jest nielegalna a ta niezawierająca jest nie do odróżnienia bez profesjonalnych badań od środka zakazanego. Uwierz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Ale czemu nie? Chcę tego użyć jako zdrowszy substytut papierosów i palić chodzą po ulicy. Przez policję będę zwyczajnie nekany. Codziennie dołek i przeszukanie? Za drugim razem stracę pracę a wszystko to ani razu nie łamiąc prawa.

Dokladnie. Policja jest od ustalania faktów więc może niech najpierw ustala fakt czy prawo w ogóle zostało złamane a nie zaczyna z grubej rury jak dołek i przeszukanie.

Trochę zeszlismy z tematu. Byłem
Ale czemu nie? Chcę tego użyć jako zdrowszy substytut papierosów i palić chodzą po ulicy


@YoshiTurboMaster: To może znajdź coś do palenia co nie wygląda dokładnie jak coś co jest zabronione. Jak wejdę do banku z atrapą gtranatu to mimo, że jest ona legalna to i tak wygląda jak granat więc nie mogę mieć pretensji kiedy mnie zawinie policja za chodzenie z granatem po ulicy. Nawet jeśli nie ma ładunku wybuchowego
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Znam przykład gdzie dokonano przeszukania auta w którym były atrapy w postaci ASG. Kolega grzecznie poinformował zanim sami znalezli. Jeden policjant wyjął broń i poprosił aby położył ręce na maskę a drugi w tym czasie sprawdził czy to prawda. Po sytuacji posmiali się i rozjechali w swoją stronę. Nikt nikogo na dolek nie wiózł i domu nie przeszukał. Tutaj mówimy o sytuacji gdzie mam otwarte opakowanie i rachunek ze sklepu.
Gadać z tobą to jak z dzieckiem. Ale to standard u użytkowników #narkotykizawszespoko. Wytłumaczę więc jak dziecku kolejny raz

Jeden policjant wyjął broń i poprosił aby położył ręce na maskę a drugi w tym czasie sprawdził czy to prawda. Po sytuacji posmiali się i rozjechali w swoją stronę. Nikt nikogo na dolek nie wiózł i domu nie przeszukał.


@YoshiTurboMaster: W przypadku marihuany z thc i tej bez nie idzie tego