Wpis z mikrobloga

#wybory #sondaz #dwupartyjnosc #polityka

Ludzie narzekają na "dwupartyjniactwo" i twierdzą, że to wynika z ignorancji. U mnie jest w sumie na odwrót - wraz z wiekiem przestałem głosować na Korwina, a zacząłem na duże partie. Jak to wygląda u was?

Czy głosowałeś/głosowałaś

  • kiedyś na małe partie ( <15%), teraz też na małe 38.6% (22)
  • kiedyś na małe, teraz na duże (>=15%) 14.0% (8)
  • kiedyś na duże, teraz na małe 12.3% (7)
  • kiedyś ma duże, teraz też na duże 7.0% (4)
  • różnie (raz na małe raz na duże, nie ma reguły) 28.1% (16)

Oddanych głosów: 57

  • 16
  • Odpowiedz
@tell_me_more: Ja ciągle na Korwina. Z korwinizmu się wyrasta na studiach (bo hehe, gimbaza, dzieciarnia), ale potem jak zakładasz i im dłużej prowadzisz firmę to wiesz, że będziesz korwinistą do końca życia xD
  • Odpowiedz
@MojWujaaa: skoro dajesz się wplątywać w wojenkę PO-PiS to jesteś niewolnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie sugeruj mi proszę udziału w tej przepychance, z korwinizmow idzie się zwykle ku racjonalności niezależnie w którą stronę się skręca
  • Odpowiedz
skoro dajesz się wplątywać w wojenkę PO-PiS to jesteś niewolnikiem


@grave: skąd w ogóle takie wnioski ze sie dalem w cos wciagnąć xd ty powiedziales ze wyrasta sie z korwinizmu no to powiedz do jakiej partii dorosłeś
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: mam firmę, pół życia głosowałem na Korwina ale zdecydowanie z nich w końcu wyrosłem. Takie same kłamstwa, układy, układziki jak u innych tyle że względu na wielkość i poparcie jest to bardziej kabaret niż poważna partia. Ktoś, kto przychodzi młody, pełny ideałów, chęci do pracy itd jest szybko stawiany do pionu i albo wsiąka w ten układ albo się z niego wypisuje.
  • Odpowiedz
@krootki: Z tych młodych i pełnych ideałów mówisz o ludziach, którzy odeszli w 100% do PiSu? xD Przecież wszystko co mówiono w ostatnich miesiącach o partii okazało się kłamstwem. Miało nie być subwencji, miała być afera związana z finansami w w marcu 2018... i nic. Nawet Wipler jak się okazuje do dziś jest niewinny, bo prokuratura nie może od kilku lat znaleźć dowodów (swoją drogą przedstawianych przez tych młodych i walecznych).
  • Odpowiedz
z braku mniejszych alternatyw. Jak ostatnio zagłosowałem na mniejsza alternatywę, to PiS zdobył większość i zaczął #!$%@?. Ludzie wolą #!$%@? ale stabilnie, niż #!$%@? i niestabilnie.


@SmellySocks: Jak by ta mniejsze alternatywa dostała się do sejmu to PIS musiałby wejść w koalicją.

@tell_me_more: Różnie w przeciągu 10 lat głosowałem na PO, Palikota, Korwina, Nowoczesną a wczoraj zaś na PO + .N a w wyborach na prezydenta i do rady miejskiej
  • Odpowiedz
@SmellySocks: Teraz zastanawiam się czy głosowałeś na Nowoczesną czy na Kukiza ale na K15 zazwyczaj głosuje elektorat bliski pisowemu więc stawiam na tą pierwszą partię. Też głosowałem na .N i nie żałuje tego. PO zbyt mnie rozczarowała bym ponownie na nią głosował wtedy, chociaż z perspektywy rządów PIS to były dobre rządy.
  • Odpowiedz