Wpis z mikrobloga

Siemanko.
Przymierzam się do wymiany swojego starego (prawie 7-mio letnego) laptopa.
Od kilku lat nie bardzo interesowałem się dziedziną pc, więc liczę na jakieś rady, wskazówki jak wybrać dobrego "laktopa".
Mój obecny już strasznie zamula, a to jest strasznie #!$%@?ące, a nie będę robił formata po to, aby za 2 miesiące wszystkie aktualizacje i inne potrzebne programy znów zamuliły lapka. Dziś uruchomiłem menadżer zadań i po odpaleniu chrome procek był w 100% w użyciu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Laptop będzie głównie używany do internetu i filmów i mało wymagających programów, ale fajnie by było czasem pyknąc w jakąś bardziej wymagającą gierkę. Głównie zależy mi na szybkości, więc dysk SSD jest wymagany pod system, ale laptop musi też posiadać dysk HDD na dane ( lub opcję dodania takiego dysku w przyszłości). Myślę o układzie SSD 128-256GB plus HDD 500GB (ale teraz chyba są tylko opcje 1TB, więc i to też będzie ok)
I teraz pytanie czy 128GB wystarczy na system plus podstawowe programy plus miliony aktualizacji systemu, czy lepiej wziąć 256GB.
Procesor i5 lub i7 jeśli ten drugi jest korzystniejszy przy nie dużej różnicy cenowej. I przy okazji zapytam o to czy warto interesować się Ryzenem- jak to wychodzi w stosunku do Inteli?
Fajnie by było gdyby laptop posiadał dotykowy ekran, więc przy okazji zapytam użytkowników czy taka opcja w laptopie się sprawdza? I co sądzicie o laptopach 360*?
Oprócz tego chciałbym, aby było podświetlenie klawiatury, bo lubię czasem wieczorem posiedzieć przy laptopie, ale jak coś mam napisać to jest lipa.
Ze 2-3 porty USB (jeden na stałe zajęty przez myszkę bezprzewodową) w tym jeden usb typu c jeśli ma laptop starczyć na kolejne kilka lat. Dodatkowo wyjście HDMI się przyda, aby obejrzeć film z laptopa na TV.
Mile widziany czytnik lini papilarnych, ale nie konieczny.
Kwota do wydania 800-max 1000GBP
Trochę się rozpisałem, ale liczę na jakieś wskazówki.
Z góry dzięki.
#laptopy #komputery #technologia
  • 1