Wpis z mikrobloga

Sensowne powody dla których podciąganie zdecydowanie wygrywa ze ściąganiem wyciągu górnego, zakładając że używamy tego samego chwytu? Ogólnie przez długi czas się podciagalem, ale z powodu zastoju przesiadlem się na wyciąg, i cały czas dokładam ciężar więc jest ok. Generalnie to głównie mam nadzieję, że progres w wyciągu przełoży się na Podciąganie, bo mam zamiar do tego wrócić,ale jeśli chodzi o pracę samych pleców i bicka to czy Podciąganie zdecydowanie wygrywa? Wiem że podciagajac trenujemy też stabilizację, ale jakie inne plusy? Ogólnie przyjemniej mi się na tym wyciągu trenuje, może też dlatego że jestem w stanie stałe dokładać ciężar i kontrolować progres, a wiadomo że nasza waga się waha mocno więc jest to utrudnione.
#mikrokoksy
  • 3
@twarogowy ja zaś idę w drugą stronę i wprowadzam powoli podciąganie. Buduje siłę żeby spokojnie podciągnąć się 12x w seri. Ale dzisiaj jestem na początku tej drogi i żadnego ćwiczenia na plecy tak nie czuje jak ściągania z góry drążka do klatki piersiowej. Robię to na dobicie mięśnia po kilku podciagnięciach. To że nie czuję pracy pleców może być spowodowane tym, że źle wykonuje ćwiczenia. Niemniej jednak ściąganie do klatki jak dla
Generalnie to głównie mam nadzieję, że progres w wyciągu przełoży się na Podciąganie


@salvador5000: Raczej wątpiliwa sprawa.

chodzi o pracę samych pleców i bicka to czy Podciąganie zdecydowanie wygrywa?


Tak, bo jest to ćwiczenie złożone.

Ogólnie przyjemniej mi się na tym wyciągu trenuje, może też dlatego że jestem w stanie stałe dokładać ciężar i kontrolować progres, a wiadomo że nasza waga się waha mocno więc jest to utrudnione.


Przyjemnie Ci się