Wpis z mikrobloga

Deweloper planuje budowę trzech wieżowców w centrum Katowic. Budynki mają powstać w kwartale ulic Mickiewicza, Sobieskiego, Zabrskiej i Dąbrówki, tuż obok charakterystycznych wież Stalexportu.

W ramach projektu mają powstać cztery budynki, w tym dwa wieżowce o funkcji biurowej, jeden wieżowiec mieszkaniowy oraz jeden mniejszy również biurowy.

Więcej o koncepcji dewelopera tutaj. Co sądzicie o tym projekcie?

#katowice #slask #architektura #urbanistyka #budownictwo #skyscrapercity #skyscrapercitycontent
Projekt_Inwestor - Deweloper planuje budowę trzech wieżowców w centrum Katowic. Budyn...

źródło: comment_ErHYhGbDvAJQaGoaMxXRwOuOTv8WYkUw.jpg

Pobierz
  • 20
@jablkawmasle: wizualizacja normalna - tak wiem te wieżowce tak białe że to aż nienaturalne.

@Projekt_Inwestor: mi się podoba, oprócz tego fragmentu o budynku mieszkanym, jaki oni tam budynek mieszkalny chcą w takiej odległości od innego biurowca dać? xD Zgaduję po oknach że ten ostatni po prawej miałby być tym mieszkalnym. Będzie można sobie machać do siebie z pracownikami korpo albo rozmawiać bez telefonów xD

Mi się wydaje że bardzo fajne
caribbean - @jablkawmasle: wizualizacja normalna - tak wiem te wieżowce tak białe że ...

źródło: comment_dRCee2WqhzIx9Kj9HaSdFP1u9rxBB9rH.jpg

Pobierz
wizualizacji juz tyle bylo w Katowicach a do tej pory tylko np polowa .ktw powstala. drugi teren rozkopany ma sie budowac.


@gorush: Akurat w przypadku KTW wszystko idzie zgodnie z planem. Tak to właśnie miało być - mniejsza wieża, wynajem jakiejś tam części powierzchni, start wyższej. Terminów i liczb nie pamiętam, ale są dostępne.

@Projekt_Inwestor: Jest też oczywiście miejsce po Pałacu Ślubów. Coś tam w końcu stanie?
mi się podoba, oprócz tego fragmentu o budynku mieszkanym, jaki oni tam budynek mieszkalny chcą w takiej odległości od innego biurowca dać? xD Zgaduję po oknach że ten ostatni po prawej miałby być tym mieszkalnym. Będzie można sobie machać do siebie z pracownikami korpo albo rozmawiać bez telefonów xD


@caribbean: Robi się tak na świecie. Część budynku mieszkalna, część biurowa. Nawet łączy się Galerie Hanlowe z częścią mieszkalną. Ot choćby są
no spoko ale mi chodzi o odległości okien od siebie no nie


@caribbean: ok... rozumiem.. Mimo wszystko. Zastanów się.. Ile razy korzystałeś z balkonu? Ile razy wyglądałeś przez okno? :-) Okna mamy głównie po to, żeby do pomieszczeń docierało naturalne światło.
Ile razy korzystałeś z balkonu?


@motaboy: w sumie wcale nie trzeba wychodzić na balkon - wystarczy, ze budynki nie bea od siebie dostatecznie daleko i jak będziesz chodził w samych slipasach po mieszkaniu to ci z korpo bedą to widzieć..
@motaboy w miejscu pałacu ślubów mają stawiać hotel, już w zeszłym roku chodzili u mnie po bloku i sprawdzali czy nie ma jakichś pęknięć itp bo będą go stawiać w odległości 20m od mojego bloku. tak samo nie będzie już najprawdopodobniej parkingu w centrum miasta
@jablkawmasle ten parking to i tak już jest dziki, pamiętam jak jeszcze stał pałac ślubów to tutaj każdy parkował jak chciał. Potem go wyburzyli, przez chwilę nic nie było, potem wysypali zwira to nawet artykuły w gazetach były o tym XD mnie to zastanawia, Katowice mają deficyt parkingów, pod moim blokiem to parkują głównie so/sd/sbe, to zamiast wybudować coś w centrum dla przyjezdnych i niech płacą to oni stawiają kolejne budynki
@tomek_27: a ok, to nie wiedziałam o tym parkingu na miejscu Pałacu Ślubów, ale generalnei brzmi grubo xD..
Brak parkingu wielopoziomowego w KAtowicach - tutaj wydaje mi się, że odpowiedź jest prosta: jak nie ma takiego parkingu to tym samym włodarze jakby wymuszają na mieszkańcach zostawienie samochodu gdzieś poza obrzeżami miasta (najlepiej już w Sosnowcu..) i kontynuowanie podróży tramwajem, autobusem - wiele osób już tak musi robić - przeciez jak jest