Wpis z mikrobloga

Siema mirki,

mam Pentax K-S2 http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/products/k-s2/ z kilkoma obiektywami:
- Tamron SP AF 28-75mm F2.8 XR Di LD Aspherical [IF] Macro (stałe światło, mój ulubiony obiektyw pomimo że kupiony używany i raz na kilkadziesiąt zdjęć nie chce złapać ostrości, wystarczy zmienić ogniskową i już działa)
- stałka Pentax 50mm 1.8, użyta kilknaście razy, kupiona nowa
- Sigma 18-200, 3.5-6.3 - kupiona używana, ale wolę Tamrona więc sobie leży
- kitowy z zestawu Pentax 18-50mm 4.5-6 (składany)

Filtry (nie używałem ich za bardzo, ale załóżmy że all używane)
- Hoya ND8 67mm
- Kenko polaryzacyjny 52mm
- Marumi polaryzacyjny 67mm slim
Dodatkowo:
- obiektyw Pentax 55-300 uszkodzony (nie ma AF, coś w środku pewnie umarło, taki dostałem od znajomego)
- Lampa AF-360 FGZ z odpadniętą klapką baterii, poza tym działa
- 2 ładowarki (1 oryginalna, 1 z możliwością ładowania w aucie), 2 baterie (też 1 oryginalna, 1 zamiennik). Oryginalna jest nieużywana, bo myślałem, że ją zgubiłem, a leżała cały czas w pudełku.

Shutter Count 36,760
Manufacture Date 2015:07:14

Bardzo go lubiłem, bo ma stabilizację w body i miliony ustawień, ale jest po prostu za ciężki, szczególnie z obiektywem w bagażu podręcznym i chciałbym go sprzedać i kupić bezlusterkowca. I teraz 2 pytania:

1) Za ile mogę taki zestaw sprzedać? Może ktoś z mirków chce kupić albo się orientuje w cenach?
2) Jaki bezlusterkowiec kupić, najlepiej ze stabilizacją i viewfinderem, żebym nie był zawiedziony i były do niego dostępne sensowne obiektywy?

#fotografia #bezlusterkowce
  • 3
2. Kupiłem jakiś czas temu sony a7 II i jestem mega zadowolony. Aparat ze stabilizacja, wizjer masz cyfrowy. Matryca FF :)
@Sehee: Widziałem, że ludzie go polecają, ale cena jest spora, a ja nie potrzebuję profesjonalnego aparatu. Gdyby nie było nic tańszego do wyboru to pewnie bym przemyślał, ale 4500zł za samo body to dla mnie sporo, myślałem bardziej 4000-4500zł już z obiektywem.