Wpis z mikrobloga

Astromirki,

Trzymajcie kciuka dziś wieczorem, żeby mi się głos nie urwał, bo zaczynają się regularne zajęcia z młodzieżą z astronomii w krakowskim Jordanie, a u mnie przeziębienie i chrypa mocno. Ratują mnie maliny i miód od przyjaciela, ale półtorej godziny gadania cięgiem może dać się we znaki. I będzie pół godziny gadania i godzina szeptania ( ͡° ͜ʖ ͡°).

A dobrze by było mieć sprawne gardło. Dziś będzie o wyszukiwaniu informacji, weryfikacji źródeł w Necie, o katalogach i kilku podstawowych narzędziach używanych przez astronomów w artykułach naukowych. A wszystko będzie się kręciło wokół tej gwiazdy, co to wokół której niby armada kosmitów lata ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeśli wszystko się uda, to młodzi wybiorą sobie dziś obiekt do semestralnego projektu obserwacyjnego. Pamiętacie JKM476? Dla zapominalskich [[link]](https://www.wykop.pl/wpis/21884461/hej-astromirki-strasznie-duzo-czasu-minelo-wiele-s/). Ona będzie jednym z kandydatów do obserwacji. Drugą będzie inna odkryta przeze mnie gwiazda zmienna, ale ta jeszcze nie posiada nazwy innej niż katalogowa.

A na miłego dnia podrzucam po niżej foto z dzisiejszego APODu: galaktyka eliptyczna po przejściach.

#astronomia #pracbaza #astronomiaodkuchni
Pobierz Al_Ganonim - Astromirki, 

Trzymajcie kciuka dziś wieczorem, żeby mi się głos nie u...
źródło: comment_I14JUappxkFV2CAiV1G6mtQOx49dNvlh.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Al_Ganonim: Mi tam chrypa nie przeszkadza :) ja z powodu choroby jestem czesto do łóżka uwiązany, a że lubię posłuchać o astro to zapytałem. Może kiedyś się uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)