Wpis z mikrobloga

Kto też lubi Ronaldo daje plusa. Biografia rozszerzona Cristiano Ronaldo
Ronaldo rozpoczął klubową karierę już w wieku 8 lat. Debiut miał miejsce w małym klubie CF Andorinha, gdzie pracował jego ojciec konserwator. Już wówczas dowiódł swojej wartości, wykazując się przy tym techniką, dzięki czemu mając dopiero 10 lat zainteresowały się nim dwa największe kluby z Madery: CS Maritimo i CD Nacional, ale ostatecznie trafił do Nacionalu, gdzie grał do roku 2001, bowiem w tym roku przeniósł się do Sportingu Lisbona. W czasie mistrzostw Europy U – 17 był obserwowany przez Liverpool FC i Juventus po tym, jak jego zespół pokonał reprezentację Anglii, ostatecznie trafił do Manchesteru United. W spotkaniu Ligi Mistrzów Machester United vs AS Roma (7:1) strzelił swoje pierwsze gole w Lidze Mistrzów. Mistrz Anglii w sezonie 2006/2007 oraz 2007/2008 z drużyną Manchesteru United.

Wielki wyczyn miał miejsce sezonie 2007/2008, kiedy to wraz ze swoją drużyną zdobył Puchar Ligi Mistrzów po wygranym 6:5 w rzutach karnych finale z Chelsea. W prasie i kuluarach huczało. Po zwycięstwie został wybrany najlepszym zawodnikiem Ligi Mistrzów 2007/2008. W 2008 magazyn France Football wybrał Ronaldo laureatem prestiżowej Złotej Piłki. W czerwcu 2009 pomimo wielu wątpliwości Manchester United zaakceptował propozycję kupna Cristiano Ronaldo złożoną przez Real Madryt, co podyktowane było kosztami. Hiszpański klub zaoferował za piłkarza 93,2 mln euro. 26 czerwca 2009 świat obiegła wieść, że Ronaldo został oficjalnie ogłoszony nowym piłkarzem Realu i tym samym stał się najdroższym piłkarzem w historii. Dowiedziawszy się, że na mocy umowy Portugalczyk ma zarabiać 13 milionów euro na sezon, zaś klauzula wykupu wynosi miliard euro, brukowce eksploatowały temat aż redakcyjne skrzynki email pękały w szwach. Na jego prezentacji zjawiło się ponad 80 tys. widzów, co również zostało rekordem jeśli brać pod uwagę liczbę osób biorących udział na prezentacji jednego jedynego zawodnika. Wcześniejszy rekord należał do prezentacji samego Diego Maradony, którego w Neapolu niegdyś przywitało 75 tys. widzów. Portugalczyk otrzymał symboliczny numer 9, z którym w Realu grali wcześniej między innymi osławiony Alfredi Di Stefano czy Brazylijczyk Ronaldo. W sezonie 2010/2011 (po odejściu z Realu Madryt Raula), Cristiano Ronaldo został zgłoszony do rozgrywek Primera División z numerem 7. W dniu 15 grudnia 2013 w Funchal, które jest rodzinnym miastem Ronaldo, otworzono muzeum poświęcone jego karierze.

Uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy w historii tego sportu. W 2016 roku według Forbesa piłkarz był najlepiej zarabiającym i najpopularniejszym sportowcem świata, ponieważ budził zainteresowanie nie tylko samych kibiców, ale również publiczności.

Ciekawostki o Cristiano Ronaldo
Matka Cristiano Ronaldo pracowała na dwa etety by utrzymać wielodzietną rodzinę (Ronaldo ma jeszcze trójkę rodzeństwa).
Ojciec Ronaldo, Dinis, był konserwatorem powierzchni płaskich w miejscowym sportowym klubie.
Ronaldo przyznał się, że lubi filmy produkowane w Bollywood.
Na cześć Ronaldo powstało kilka klubowych piosenek.
Cristiano Ronaldo to dwa imiona, a nie jak powszechnie się uważa, imię i nazwisko. Drugie imię wynikło z sympatii jego matki dla Ronalda Reagana,
amerykańskiego prezydenta, którego była fanką.
Pierwszą bramkę w zawodowym sporcie zadedykował matce.
Jak łatwo zauważyć, zdrowy rozsądek towarzyszy Ronaldo do tego stopnia, że wyeliminował ryzyko zakażeń związanych z wykonywaniem tatuaży.
Ronaldo jest zaangażowany we wspieranie inicjatyw charytatywnych, które zasila ze swej ogromnej pensji.
Cytaty Cristiano Ronaldo
„Jeśli chodzi o ludzi, którzy nazywają mnie arogantem, to chciałbym z nimi pewnego dnia usiąść i porozmawiać, żeby zobaczyć dlaczego uważają mnie za aroganckiego. Myślę, że oni muszą usiąść ze mną, pogadać ze mną, żeby wiedzieć kim jest prawdziwy Cristiano.”

„Opisze siebie tak, że jestem przyjacielem swoich przyjaciół, nienawidze przegrywać, jestem szczery, bezpośredni..”

„Czasami płacę za swoją szczerość, ale to część mojego wychowania…”

„Moje relacje z nim (Jose Mourinho – trenerem Realu Madryt) są perfekcyjne. Jestem pewien na 100%, nawet w 200% że to najlepszy trener. Zasługuje na to…On pokazuje w każdym kraju kto jest najlepszy…On wygrywał we wszystkich ligach. Dla mnie najlepszy trener musi pokazać się w wielu miejscach, a on to zrobił.”

„Ludzie znają nas wszędzie. Czasami chcę pójść gdzieś na zakupy, albo na kawę, ze świadomością, że ludzie będą mnie rozpoznawać. No ale, jesteśmy sławni, i musimy z tym żyć…”

#beatazroksy
#adrianpolak