Wpis z mikrobloga

OGIEŃ Pizza Rzemieślnicza, przy Pomorskiej

Bardzo przyjemny lokal z bardzo smaczną pizzą z pieca szamotowego. Pizza ( pic rel ) w stylistyce włoskiej, podobna do tej z Vaffa Napoli i Szewskiej i zupełnie porównywalna jeżeli chodzi o walory smakowe. Zamówiłem pizzę z kaparami i anchois, fajnie wypieczone brzegi, ciasto cieniutkie, sos pomidorowy smaczny o dość intensywnym smaku - jedyna uwaga techniczna, to mozarella mogłaby być trochę bardziej roztopiona ale to szczegół, który nie zakłócił pozytywnego odbioru tej pizzy. Oliwa przyzwoitej jakości oraz piwo bezalkoholowe IPA Miłosław w karcie również zasługują na uznanie ( normalnego piwa też jest spory wybór )

Warto podkreślić super obsługę - kelnerki bardzo miłe, uśmiechnięte i pomocne, widać że praca wre w tym lokalu. Czas oczekiwania na pizzę od momentu złożenia zamówienia to 5 ( pięć ) minut pomimo tego, że w zasadzie wszystkie stoliki w lokalu były zajęte, także pizzaioli też się nieźle uwijają. Można przyjść z psem. Spokojnie mogę polecić to miejsce jak ktoś szuka smacznej pizzy na Nadodrzu

#jedzenie71 #wroclaw
Pobierz kyloe - OGIEŃ Pizza Rzemieślnicza, przy Pomorskiej 

Bardzo przyjemny lokal z bardzo ...
źródło: comment_VDV9Y6In33x1bWkRXOmqPrz1xYJPXOIL.jpg
  • 34
@podrabianietz

Trzeba miec szczescie, zeby w ogole trafic na ktorys z tych dodatkow na tej bogatej w skladniki pizzy, nie mowie oczywiscie zeby rzucic tego 2 kg, ale rzucic byle gdzie kilka sztuk to wyglada jakby ci ktos wyjadl polowe przed podaniem.


Sądzę, że gdyby istniała złota rybka, to Włoch miałby tylko jedno życzenie, mianowicie by inne nacje zrozumiały, na czym ta kuchnia stoi.

Na dobrej jakości produktach, w oszczędnych dawkach, by
@podrabianietz

Taniej w robocie? Możesz mi wyjaśnić, jakim cudem ciasto wyrabiane do długiego leżakowania jest tańsze w robocie? Musisz je przygotować dużo wcześniej, nie dasz rady dorobić na bieżąco, jak zbyt długo poleży, to traci właściwości, podejrzewam też, że tu jest użyta mąka wyższej jakości.

No ale spoko, tańsze w produkcji, bo ktoś nie dorzucił śmieci na wierzch.


To, że ciasto dłużej leżakuje nie znaczy, że jest droższe. ( ͡º ͜
@kyloe
@Slonx robakom nie przetłumaczysz. Ma być tanio, dużo i porządnie doprawione glutaminianem sodu. Bo jak to za pizzę wielkości talerza 20 zł wołać? Toż w biedronce za 8 zł dwa razy taką można dostać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wytłumaczy mi ktoś tak szczerze co niby dobrego w takiej pizzy? Bez trollu - chyba dwa razy byłam na takiej 'prawdziwej', dosłownie jak ta z pic opa i nie rozumiem zachwytów - głównie czuć sos pomidorowy i w sumie tyle. Takie mega mdłe i nijakie.