Wpis z mikrobloga

Siema, Miraski!

Szukam jakiegoś bezpiecznego hostingu, którym zastąpiłbym usługi Google. Przede wszystkim zależy mi na dobrym kliencie webmaila, dynamicznych aliasach (cos a'la nazwa+alias@gmail.com - ale lepiej by bylo, gdyby to byl inny znak niż +) oraz wygodnych w użyciu filtrach (dodam, że te gmailowe są kiepskie). Odnośnie usług WWW nie ma dużych wymagań, ale file storage z niezawodną apką na androida, windę i linucha mógłby mnie bardzo przekonać, a szyfrowanie end-to-end w stylu protonmaila nawet bardziej. Ktoś coś poleci?

#hosting #it #email #www #domeny #poczta #kiciochpyta #cloud #chmura #backup #security #google #dropbox
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MirekSz: nie wiem czy Twoje wymagania to spełni ale siebie zmigrowalem do Outlooka z Gmaila i nie narzekam na tą zmianę - onedrive działa ok na androidzie, Outlook też ok
@Koliat: w ramach "bezpieczny" miałem na myśli przede wszystkim "prywatny", więc dostawcy usług, który je udostępniają w zamian za Twoje dane - odpadają. Nawet jak mają drugą wersję produktu płatną tradycyjnie, to i tak nie ufam im, wole mieć u siebie wszystko pod swoim kluczem prywatnym.
@Koliat: Masz absolutną rację. Rozważałem taką opcję, ale choć z chęcią bym takie coś sobie postawił, to nigdy nie miałbym czasu żeby dbać o aktualizację, maintenance itd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MirekSz: te parę lat temu stałem przed podobnym dylematem czyli wybór ekosystemu w którym będę pracował, a zawsze było mi blisko do Microsoftu i tak już zostało że w tym ekosystemie trwam. Potrzebę prywatności mam na tyle duża ze nie korzystam z social media prawie (fb insta etc), ale ma tyle mała że nie przeszkadzaja mi automaty indeksujace pocztę. No ale dość offtopu:) powodzenia w selfhostowaniu :)