Wpis z mikrobloga

Oligarchia tam się ujawniła jako prawdziwa siła i UA zaczęła wąchać się DE. Amerykanie pewnie liczyli na PL - UA ale zobaczyli, że prawdopodbnie ich pomoc jest rozkradana plus UA zachowała się nie fair wobec Polski i USA. Plus oczywiście subtelny język dyplomacji ukraińskiej "GDZIE JEST #!$%@? ŚWINIAAAAAA. DAWAĆ ŚWINIAKA, ALE JUŻ !!!". Amerykanie chcą docisnąć rząd na zaczistki i #!$%@? oligarchów albo pomocy nie będzie. Nie wiem czy Żelenski ma nawet
@FPmaster: Smutne to ale jak mamy się patrzeć na nich jak na jedyną alternatywę a Oni myslą, że to będą wykorzystywać to sa w błędzie. Wczoraj Biden powiedział, że będzie wspierał do odzyskania całego terytorium a dzisiaj powiedział, że ATACMS - niet, dalsza pomoc - raczej niet oprócz tego co reszta krajów obiecała. Cały ciężar będzie teraz spoczywał na DE, która zacznie ich cisnąć na MINSK 3.0 a ci przylecą do
@ChrisMayewski: Zwrot UA na Berlin, był, jest oraz będzie jedną z najgłupszych możliwych decyzji, które można podjąć. Obecnie mamy za mało informacji ale sam obserwując, co się dzieję - uważam, że możliwe jest to, że UA zaczęła grać na Niemcy, co oczywiście nie spodobało się USA, bo nie po to ładuje się forsę w dany kraj, aby ten stał się satelitą konkurenta.

Jeśli jednak okaże się to prawdą, to cóż -
@ChrisMayewski ale ja nadal tego nie rozumiem, oligarchowie musieliby się dogadać z Putinem że ich majątki zostaną nietknięte żeby nastąpił taki zwrot. No chyba że uwierzyli w słowa Putina a za jakiś czas zaczną skakać z okien.
@Nano22: Z tego co udało mi się przeczytać na TT to amerykanie wysyłają kontrolę jutro chyba aby to wszystko sprawdziła. Ja obstawiam 3 scenariusze:

1. Mają cynk, że sprzęt jest #!$%@? na lewo a przypominam, że USA nie chce aby ich technologia dostała się w obce ręce (rosyjskie - oligarchowie się wychylili a oni nie mają oporów do dealu z ruskimi)
2.Chcą znaleść coś na siłę aby czasowo się wymiksować (ryzykowne
@DryfWiatrowZachodnich: Za ich zachowanie na salonach i postawę wobec zachodu (roszczeniową) i postawę w stosunku do Polski. USA na czas wyborów będzie chciało ograniczyć aktywność i lejce częściowo oddać Europie ale jak widzą, że na zachodzie ktoś #!$%@? i wyleje swoje żale a za tym pójdzie spirala oskarżeń ze strony innych krajów. Na chwilę obecną idzie Zima, więć ofensywa tak czy owak będzie musiała być wstrzymana. To takie ferie z bonusem
@ChrisMayewski: Jeszcze dopuszczam jedną myśl- oni wiedzą (Ukraina, ale może i USA z kumatymi państwami zachodu), że wojna już jest skończona i dalsze jej trwanie to jedynie strata dla Ukrainy. Idzie zima, a Rosja już od dłuższego czasu przygotowuje rakiety, więc za kilka miesięcy może tak #!$%@?ąć, że znowu ludzie pouciekają z kraju. Więc szukają argumentu, że zły zachód im nie daje sprzętu, dla usprawiedliwienia porażki i złagodzenia nastrojów w razie