Wpis z mikrobloga

Podobno lwy w pierwszej kolejności zjadają organy, zwłaszcza wątrobę. Zostawiając mięso z mięśni na koniec :)
https://brigittefactor.com/be-like-a-lion-eat-liver/

Faktem jest że organy zawierają o wiele więcej mikro i makro składników. Są po prostu bardziej napakowane witaminami i tłuszczem.

Zatem na obiad wątróbka na smażonej brukselce z kapustką i pieczarkami. Może niezbyt piękne, ale za to jakie smaczne i przy tym zdrowe. Kupiłem ostatnio sumak, zaskakująco dobrze pasuje do brukselki.

#gotujzwykopem #lowcarb #keto
Mirkosoft - Podobno lwy w pierwszej kolejności zjadają organy, zwłaszcza wątrobę. Zos...

źródło: comment_VMHB9WU7OMjlt1fFPDTN5CuL4tvj7wD3.jpg

Pobierz
  • 11
@NooB1980: racja, trochę głupotę walnąłem. Większość mięs będzie miało więcej tłuszczu. Aczkolwiek taka wątróbka po której w ogóle nie widać żeby miała tłuszcz będzie miała go dużo więcej niż pierś, po której też nie widać żeby miała tłuszcz.
@Mirkosoft: musze przyznac ze potrzebuje jakiegos sensownego przepisu na watrobke zeby to bylo w miare smaczne, myslalem zeby mielic z jakims normalnym miesem wolowym 1 do 1 i jesc w ten sposob, dzialalo by to?
@Zerp: a co Ci konkretnie nie pasuje w takiej zwykłej smażonej? Smak, konsystencja? Żeby smażona dobrze wyszła nie możesz jej solić przed smażeniem, warto ja opruszyc mąka żeby się zrobiła chrupiąca skórka i dobrze ją zestawić z gazu jak się już prawie zrobi tak żeby powoli doszła.
Jeśli chodzi o mielenie to jest coś takiego jak żydowski kawior. Czyli pasta z mielonej wątróbki. Niezłe, fanem nie jestem. Co do mieszania z
@Mirkosoft: nie przeszkadza mi smak, ale koksystencja jest jak mielone 10razy, taka masa czego nie cierpie, ale mysle ze jakbym wiedzial jakie warzywa dodac, typu wlasnie kapusta(moze byc kiszona?) albo jeszcze z grzybkami, to moze bardziej by smakowalo, tez mi wydaje sie ze wyszla mi strasznie twarda po smazeniu, czy nalezy ją dusic potem dodatkowo?
@Zerp: jeżeli wyszła twarda to obstawiam ze soliłeś przed smażeniem. Przetestuj solenie już na talerzu. Będzie dużo lepsza. Chociaż nie obiecuje ze Ci posmakuje, wątróbka zawsze będzie miała bardzo miękka konsystencje. Kapusta kiszona jak najbardziej, najlepiej taka nie są mocno rozbita - żeby była chrupiąca. Da fajna przeciwwagę wątróbce. Fajne będą tez inne chrupiące warzywa. No i klasycznie - dobrze wysmażona cebula, da słodycz. Ale to jak komuś nie do końca
@Zerp: po tym co piszesz o konsystencji to wydaje mi się, że chodzi Ci o wątróbkę drobiowa. Ona tak ma, jest taka kremowa. Jak Ci to nie pasuje to spróbuj wieprzową, konsystencje ma bardziej zbliżona do mięsa. Ważne żeby solić po smażeniu i nie przesmażyć bo wyjdzie podeszwa. Kiszona kapusta mi pasuje najbardziej.
Co do mielenia to jak najbardziej można. Fioe gras to zmielona, i przetarta wątróbka drobiowa. Jak dodasz mięso