Wpis z mikrobloga

Mirki
#programowanie #komputery #it
Wypadłem trochę że sprzętowego obiegu. Ponoć teraz i5 są lepsze niż starsze i7 itp. i kompletnie się nie łapie w tym.

Potrzebuję kupić lapka. Nie bardzo wiem co wybrać.
Nie potrzebuję kokosów. Ot zwykły backend.
Z wymagań mam :
Dysk SSD>=256gb
Ram minimum 8gb miło z opcją rozbudowy do 16.
Najważniejsze maksymalnie 14".
Minimum 2x USB i raz HDMI/dp.

Im lżejszy tym lepszy.
Docelowo pod Debiana.
Budżet max 4000netto/ 5000 brutto.

Poradzicie coś?
  • 25
@mielcarz-eu: te Lenovo niby fajne , ale chyba nie dla mnie. Dość ciężkie. A dwa ma grafe z której i tak nie skorzystam wiec szkoda za nią płacić. Nie gram w gry , grafika się nie zajmuje. Wydaje mi się taki na wyrost. Moi te 2,2 kg to trochę dużo - komputer ma być mocno mobilny.
@Hipodups: powiem tak: zawsze można jakiegoś duala postawić na próbę (ew. jakaś wirtualna maszyna będzie) ;) Ubuntu np. samo dobierze sterowniki, ale nie wiem jak z Debianem bo nie siedzę w tym systemie. Jak już ustalimy co byś chciał, zawsze można popytać po forach i dojdziemy do ładu :D Ogólnie z Twoim budżetem wziąłbym coś, tu mnie wzdryga, gejmingowego. Są to lapki wyczynowe i trwałe :) Do Twoich zastosowań powinny być
@Raciatek: wiem:) tylko jak by taki ThinkPad był w 13" lub chociaż 14:) zawsze to trochę mniej do noszenia i dźwigania:) a czasem parę kilometrów pieszo z lapkiem na plecach trzeba iść:)
A wypowiesz się coś o vostro z linku?
@Raciatek: ah. No właśnie to jest moje sprzętowe zacofanie:) dla mnie zasadniczo różnią się wagą xd reszta wydaje się na podobnym poziomie :)
Dziękuję za opinie:) poczytam o tych dwóch i coś wybiorę:) ewentualnie zamówię vostro i ThinkPad od Ciebie. I jednego odeślę:) dzięki:)
@bandy: hmm wydaje się też spoko :) poczytam o nim trochę:) narazie skłaniam się ku dellowi z racji iż aktualny to Dell i swoje wypracował:) mimo iż ma 8gb ramu i ssd to mimo wszystko już mi niezbyt służy. Ciężki, duży, głośny i bateria trzyma 30minut. Czas na zmiany:) 8 lat dla kompa to na pewno przepaść:)