Wpis z mikrobloga

Cześć!
Czy udało Wam się sparować Broadlinka RM3 Mini z #googlehome #googleassistant na iOS?
na iOS mogę pobrać tylko i wyłącznie IHC dla Europy co za tym idzie to tam zakładam konto, i zalogować moge się tylko do broadlink EU na Google Home - czytałem że prawdopodobnie to idzie przez inne serwery aniżeli zwykłe apki nie dla EU.
Jeśli w IHC wybiorę lampę i zaprogramuje włączanie i wyłączanie - to GH po dodaniu konta broadlink widzi lampę i mogę sterować głosowo "turn on" "turn off"
Problem pojawia się w momencie kiedy zamiast lampy wybieram TV w IHC, konfiguruję pilota i z aplikacji wszystko działa, natomiast GoogleHome nie widzi TV.
Próbowałem za radą filmików na YT i for dodać sceny odnośnie zmiany kanału, czy też włączania TV - bez skutku.
Powiem więcej, GoogleHome nie widzi scen, a w momencie kiedy usunę "lampę" i zostawie same sceny i urządzenie TV, to po dodaniu konta #broadlink do GH ten nie widzi nic i niby przyłącza konto ale jednak nie, nie pokazuje dostępnych urządzeń. Podłączyłem konto mihome i tam wtedy na samej górze mam że MiHome - 1 urządzenie.

Sterowanie za pośrednictwem IHC działa bez zarzutu, ale chodzi mi o sterowanie głosowe z GoogleHome

Rozgryzł ktoś problem, czy jednak czeka mnie harmony hub?
Z góry dzięki! :)
#smarthome #google #googlehome #googleassistant #smartdom