Wpis z mikrobloga

Całkowicie na serio pytanie z kategorii #mieszkanie #nieruchomosci #wynajem etc.

Co mają w baniach osoby które się decydują na kupno mieszkania z recepcją i ochroniarzem na klatce schodowej?
24 godziny na dobę ktoś słucha każdego dźwięku zza drzwi, słyszy rumor ścian, wie kiedy pijesz, pieprzysz sie, pierdzisz i smażysz czosnek. Wie o której wychodzisz do pracy i o której wracasz, wie z jakiej knajpy przyjechał dostawca jedzenia, wie z kim wracasz na górę do domu, prawdopodobnie ma możliwość zadzwonić na pały jak poczuje zapach trawy lub zakłócasz ciszę nocną, zna na pamięć wszystkich twoich lokatorów i znajomych, musisz się codziennie z nim witać i żegnać...

Jest to dla mnie kompletna abstrakcja ( _) i w sumie to #patologiazmiasta. Ludzie myślą że to prestiż, a tymczasem to jakiś więzienny fetysz. Brama na pilota, furtka na kłodkę, klatka na kod a w środku klatki jeszcze ochrona na recepcji. I proszę nie mówcie mi nic o bezpieczeństwie tylko zapiszcie się np. na wasze lokalne grupy rowerowe i zobaczcie ile drogich rowerów jest kradzionych wprost ze strzeżonych osiedli.

Tak to na focie to jest klatka schodowa w nowym budynku
Pobierz sublingual - Całkowicie na serio pytanie z kategorii #mieszkanie #nieruchomosci #wyna...
źródło: comment_3ugpFIyZ2RV2f8r9EGR7DWE6M36mPRav.jpg
  • 10
@sublingual jak sam napisałeś

Ludzie myślą że to prestiż


jednak patrząc z pewnej perspektywy to ma pewną wygodę... Chodzi o pewną grupę nieporadnych życiowo osób ale ze sporymi pieniędzmy, bo oni nie robią tego:

smażysz czosnek. Wie o której wychodzisz do pracy i o której wracasz, wie z jakiej knajpy przyjechał dostawca jedzenia


Nie smażą czosnku, bo jedzą w restauracji (która może być nawet w tym samym budynku), nie zamawiają jedzenia...
Nie
@sublingual: kiedyś taki 'ochroniarz' zadzwonił na 997 bo stałem przed pilnowaną przez jego klatką lekko zawiany i czekałem na ubera w środku nocy

patologia straszna, zamknięty parking na pilota i klatka to akurat normlna rzecz, ale cieć w środku to idiotyzm
@defoxe: Ziom, 90% lokatorów którzy koło mnie się wprowadzili do takich twierdz to trzyliterowe rejestracje z podlasia na kredyt a nie właściciele firm co nie muszą gotować w domu bo jedzą codziennie w knajpach XD o tym mowie
to trzyliterowe rejestracje z podlasia na kredyt a nie właściciele firm co nie muszą gotować w domu bo jedzą codziennie w knajpach XD o tym mowie


@sublingual: no bo to jest taki "prestiż" po polsku... ¯\_(ツ)_/¯
U nas praktycznie nie ma ludzi z bogatych rodzin od pokoleń a takich mam na myśli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sublingual: jeden lubi jak mu cyganie grają, a drugi jak mu nogi śmierdzą ;) jak kogoś stać...

Ale nie ulega wątpliwości, że wszelkie ogrodzenia, furtki, ochroniarze usypiają czujnosc samych mieszkańców.