Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do nałożenia wosku na auto. Akurat przed zimą przyda się dodatkowa warstwa ochronna. Będę robił to po raz pierwszy. Samochód ma pół roku, więc lakier nie posiada uszkodzeń. Czy oprócz dokładnego umycia karoserii muszę coś jeszcze zrobić? Na co uważać i na co zwrócić szczególną uwagę? Jakiego wosku użyć? Zastanawiam się nad tym: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6928409827

#pytaniedoeksperta #samochody #detailing
  • 19
@3nriqu3: Nie będzie problemu, sam tak robiłem gdy nie chciało mi się za bardzo wczuwać w niektórych autach. Chociaż najlepiej wiadomo, ręcznie umyć rękawicą na 2 wiadra, później glinka i wosk.
@3nriqu3:
Kumpel nakładał dokładnie ten wosk u mnie jakiś czas temu. Ja tam jestem zielony w temacie ale wyglądało całkiem spoko :P.
A jak nie masz możliwości umycia na wiadro to spróbuj znaleźć jakąś myjnię na drobniaki gdzie nikt się nie rzuca że używasz własnych detergentów. Wtedy tylko wiadro, płyn, ściera i woda z maszynerii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak masz ciemny lakier to moim zdaniem bez glinki,szkoda rysować lakieru jak nie masz zamiaru polerować.Porządne mycie deironizer odtłuszczenie I wosk