Wpis z mikrobloga

@Poro6niec: Tak. Co w tym haśle takiego strasznego? Myślisz że wyrzucanie ludzi na bruk, wyrzucanie poza margines pozytywne wpływa na rynek pracy, społeczeństwo i przestępczość? Część ludzi wyrzuconych i tak trafia na garnuszek państwa, wo dodatku do więzień, bo bez domu bardzo ciężko o pracę. Drobna przestępczość rośnie, pogarsza się jakość życia a miasta się zasyfiają bezdomnymi.
W jaki sposób rozwiążesz problemy wynikające z ewikcji (wyrzucenie na bruk) lokatorów, i będzie
@Poro6niec: Zadałem wyżej pytanie. Koszty związane z ewikcjami są znacznie większe, niż koszt budowy lokali socjalnych. Chyba że wyjaśnisz że tak nie jest i rozwiążesz ten problem. Czekam. Taniej wybudować mieszkania socjalne, budować je daleko od siebie, żeby nie tworzyć enklaw biedy, ściąć zasiłki gdy ktoś nie chodzi do pracy wyznaczonej przez UP, i po kłopocie. Chyba że wolisz budować więzienia.
@Poro6niec:

Nie płacisz za czynsz to wylatujesz - proste jak budowa cepa

A co dalej? Z czego żyć? A no można ukraść. A jak się ukradnie to i pójdzie się w końcu siedzieć. A kto wtedy zapłaci za lokum takiego pana lub pani?

Super motywacja dla mieszkającego obok somsiada - po co mam wstawać o 6 i ciężko pracować skoro wystarczy rzucić wszystko w #!$%@?, wyciągnąć rękę do pomocy socjalnej i
A co gdy ktoś samotnie wychowuje dzieci i po prostu nie ma hajsu na czynsz, też na bruk matkę z dziećmi?


@Lucifer_vult_animae_tuae: jak najbardziej, mają swoje przytułki samotnej matki itp
jakoś nie widzę aby ktokolwiek się przejmował gdy samotny ojciec nie ma kasy na mieszkanie - aha wiem, wtedy odbiera mu się prawa rodzicielskie, nie to co mamusi - ona jest jako biedna poszkodowana i trzeba jej współczuć

A co dalej?
@Poro6niec:

ak najbardziej, mają swoje przytułki samotnej matki itp


Ty wiesz że one tam nie mogą z dziećmi siedzieć aż do ich dorosłości?

ale ja nie wiem, Ty kogoś chcesz szantażować taką retoryką?


To kalkulacja nie szantaż. To samo jest ze służbą zdrowia. Można albo ludzi doraźnie leczyć i starać się im pomagać, albo zrobić wszystko bardzo drogie jak w USA, i walczyć z epidemiami i ogromnymi stratami wynikającymi z L4.
@Satan696:

Zabawne jak wypowiadają to fajni walki z "prawactwem", "klerem", "nacjonlaistami", "kapitalistami".


Prawctwem czyli fanami kapitalizmu i indywidualizmu gospodarczego? Wiesz że ci ludzie z założenia są przeciwko solidarności społecznej?

Kler, tutaj chyba tłumaczyć nie trzeba.

Nacjonaliści, a tu ci napisze że różnie z tym bywa, chociaż przeważnie nacjonaliści są wykorzystywani jako marionetki w rękach ich panów, i ci chłopcy już od czasów komuny, organizacje takie jak PAX czy Grunwald, znane są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poro6niec: A kto ma zapłacić policji za ochronę twojego życia i własności? Tylko prawo siły a nie jakieś lewackie prawo własności. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

po co mam wstawać o 6 i ciężko pracować

Skoro mam kamienicę pod wynajem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)