Wpis z mikrobloga

@xentropia: ale tak na serio co w tym złego? Mam firmę, miałem zespół 30 osób w korpo i bym się zastanowił ale bym nie odrzucił. Zakładasz np. opcje, że kobieta się boi, że ktoś pomyśli, że cały urlop spędziła na zakupach mając opiekunkę? Jest szansa, że jest MadkąPolką ale też jest szansa, że nie. Może nie umieć pisać CV i wrzucać ważnych rzeczy.

Pokażcie swoje CV. Widziałem ich setki, nawet zdjęcia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sefton: stwierdzenie jest wyjątkowo niefortunne po prostu. Samo urlop macierzyński brzmi dużo lepiej.

Nie twierdzę, że należy taka osobę od razu odrzucić, ale sprawdzając komuś CV bym bardzo mocno odradzała. W takim duchu był mój komentarz.
@xentropia: niefortunne to jest jechanie na Wykopie po wszystkich kobietach, które są matkami. Tak to tutaj wygląda.

Jej CV było patologiczne? Nie
Głupie? Nie
Dyskusyjne? Tak ze względu na jeden fragment

Znamy więcej zmiennych? Nie

Serio, chciałbym zobaczyć CV tych najbardziej krytykujących. Ale przecież nikt nie wrzuci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@smilen23: Ale co jest w tym śmiesznego przecież każdy pionek z HR jak się coś takiego nie wpisze to pyta a co pan/pani robił od tego do tego roku bo nie widzę w cv i co wtedy? Jeden jęczy że dziury w cv drugi kręci gębą że sałata zbierana w Niemczech na akord trzeci się dziwi że bezrobotny ktoś był w 2003 po szkole bo teraz tyle jest pracy od ręki.
Szczerze mowiac, nie widze problemu w takim sformulowaniu. Moze nieco zbyt zartobliwe jak na CV, ale dlaczego miałoby to być mocno negatywnym sygnałem czy powodem do odrzucenia?

Wychowywanie, jesli by reczywiscie zrobic to porzadnie,jest bardzo czasochlonne i moze byc trudniejsze, czy bardziej wartosciowe niz dziesiaty rok na tym stanowisku w malo wymagajacej pracy. Sa pewne zbieznosci w wychowywaniu i np zarzadzaniu zespolem.

Sugeruje niektorym komentujacym wyluzowac i nie przesadzac z "profesjonalizmem".
@Kormas jak są rozmowy na jakieś lepsze stanowisko to chyba nie przyjdziesz w dresie co? ?
Stanowisko zarządzające, duża firmą a na dzwonku tede jeszcze z takim kawałkiem chyba pozwala określić co ktoś ma w głowie chyba...
@Kormas jak są rozmowy na jakieś lepsze stanowisko to chyba nie przyjdziesz w dresie co? ?
Stanowisko zarządzające, duża firmą a na dzwonku tede jeszcze z takim kawałkiem chyba pozwala określić co ktoś ma w głowie chyba...
@Chodtok: a Ty tak zawsze wpierniczasz swoja awersje do KK w tematach, gdzie nikt o nim nie pisal ani sliwa, czy miałeś po prostu gorszy dzień i losowo cos napisałeś tak bez sensu?
Bo Twój komentarz w ogóle nie odnosił się ani do glownego wpisu ani nawet do mojego komentarza.
Weź sobie daj na wstrzymanie z takimi wycieczkami, bo sa co najmniej bez sensu ;)
@smilen23: Ja dostawałem CV z innymi perełkami. Obstawiam, że nasi pracownicy mówili kolegom, żeby składali CV bo są przyjęcia. I że będą potrzebne ich rozmiary, żeby wydać im ubrania ochronne. I Ci debile pisali swoje rozmiary w CV.
@smilen23: z punktu widzenia zatrudniającego, takie CV od razu bym odrzucił. myślę, że takie info jest słuszne, takie idiotki po prostu się samo orają a ja nie muszę mysleć, która czy który są spoko.
Nie rozumiem dlaczego to, że ktoś nie pracował przez 2 lata jest jakieś karygodne. To jest prywatna sprawa co ktoś robi ze swoim życiem. Dlaczego trzeba się z tego tłumaczyć? Paranoja ( ͡° ʖ̯ ͡°) a może ktoś sobie wygrał w totka, uczył się do egzaminów lub podróżował? I co? Rozumiem że nawet gówno pracy za 1500 zeta nie dostanie bo śmiał korzystać z życia?
ale wypok spaczył mózgi tutaj co poniektórym ( ͡° ʖ̯ ͡°) nic złego nie napisała, od razu chciała uniknąć pytań o przerwę


@oszty: pełna zgoda, spaczył mózgi do tego stopnia, że nie rozumieją, iż nie chodzi o to, co jest tam napisane, tylko jakiej formy użyto.