Wpis z mikrobloga

Kto wmówił wykopkom, że automatyczne skrzynie biegów są takie cudowne, same plusy, taniej? Bo ekonomicznie znaczy przecież taniej.
Jeżdżę już drugim automatem kilkadziesiąt tysięcy - nowy samochód. W międzyczasie jeździłem jeszcze jednym kilkaset kilometrów - DSG i to jedyny automat który nie wydawał się mieć żadnych wad.
Większość automatów to większy koszt kupna który nie zwróci się przy odsprzedaży i większy koszt użytkowania.
Już nie mówiąc o nowych 9 biegowych, które jak stracisz gwarancję i się zepsują a psuć się lubią to masz naprawdę #!$%@?. 10 tysięcy to minimum jakie bekniesz.
Opinie specjalistów o popularnych kiepskich automatach:

ASG:

Ociężałość podczas ruszania z miejsca, bardzo długie czasy zmiany biegów (zwłaszcza podczas redukcji), wrażenie niższej mocy silnika, wyraźne pogorszenie osiągów podczas przyspieszania, brak jakiejkolwiek przyjemności z prowadzenia auta


CVT::

Wrażenie niższej mocy silnika z powodu skrzyni biegów CVT, zbyt szybkie wchodzenie na wysokie obroty, głośne odgłosy pracy, większe zużycie paliwa (także z powodu wyższej masy), CVT dostępna tylko w połączeniu z napędem 4x4, wysoka cena


Jedyne jakim mi się naprawdę dobrze jeździło:
DSG

Szarpnięcia podczas szybkiego rozpędzania, nieco wyższe średnie zużycie paliwa, nerwowe zmiany przełożeń na łagodnych wzniesieniach


Piszę, żeby ludzie na wykopie się bezkrytycznie nie naczytali, napalili na automat a potem żałowali. Oczywiście są ogromne zalety:
-Lewa noga odpoczywa
-Mniej uwagi trzeba poświęcić

Czyli komfort większy.
A minus to przede wszystkim ekonomia. I przy kiepskim automacie można się naprawdę frustrować.

Sam jeżdżę i jednak zostałbym przy manualu przy obecnym samochodzie. Ale gdybym mógł brać 200 konne nowe audi to bym brał w automacie.

https://www.auto-motor-i-sport.pl/technika/Skrzynie-biegow-Mechaniczna-czy-automatyczna,18122,1

#motoryzacja #automaty
#niepopularnaopinia #samochody
maszfajnedonice - Kto wmówił wykopkom, że automatyczne skrzynie biegów są takie cudow...

źródło: comment_g0pypNY1gpOq8ZXwmEVBIMWS2wpOqvcA.jpg

Pobierz
  • 24
DSG i to jedyny automat który nie wydawał się mieć żadnych wad.

@masz_fajne_donice: przestałem czytać ;d Nie no żart, ale wiesz, że ameryki tym postem nie odkrywasz?


@budus2: Chyba jednak odkrywam. Zobacz załączony obrazek. Dyskusje na wykopie o automatach można podsumować 'Automat zawsze będzie lepszy od manuala. We wszystkim.'
@masz_fajne_donice

Mam już 5 samochód w automacie i nigdy żadnego nie musiałem naprawiać. Polacy boją się automatów jak ognia a faktem jest że jak dbasz tak masz. Olej z filtrem co 30 tysięcy i jeździsz takim automatem bezawaryjnie. Wszystkie minusy które wypisałeś tyczą się złej eksploatacji. Automaty przy dobrej eksploatacji wytrzymują 500-800 tysięcy w zależności od skrzyni. Policz sobie ile w tym czasie wymienisz sprzęgieł i samych skrzyń biegów gdzie w nowych
@Notabene: jak możesz dbać o automat, jeżeli kupujesz auto już używane? Ja na kilka modeli to w dwóch musiałem naprawiać automat. I raz prawdopodobnie były winne zacierające się zaciski, które w automacie doprowadziły do przegrzania się skrzyni..
@jaroslaw_madry Wszystko co piszesz dotyczy samochodu z niepewnego źródła. Samochód z komisu czy od handlarza to loteria i ja odradzam takie metody zakupu auta. Zawsze kupuje od osób prywatnych i nigdy się nie przejechałem.
@Lorenzo_von_Matterhorn: Żaden profi wpis a mający pokazać, że popularne dostępne automaty mają też wiele wad.
Czy jakaś konkretna wada wymieniona przeze mnie nie występuje?

lol skasowałeś mój komentarz, bo nie pasował xD

Skasowałem za brak kultury. Gdybym mógł edytować skasowałbym tylko pierwszą linijkę a resztę skomentował.