Wpis z mikrobloga

Wieczna beka z gimboateistów i lewactwa. "Bóg, honor, ojczyzna" to dewiza za którą umierali nasi przodkowie, od 1993 roku niesiona dumnie na sztandarach Wojska Polskiego. Element naszej kultury i świadomości narodowej.

Ale nieeeee. BO JAK TO BUK, CO ZA ZAŚCIANEK I ZABOBONY!!!!!11111 Oni nie chcą takiego paszportu.

No to jak już będą #!$%@?ć z tej zaściankowej Polski to nie polecam równie zaściankowych krajów takich jak Wielka Brytania czy też Norwegia (Bóg w hymnie), a już szczególnie nie polecam USA...

#bekazlewactwa #4konserwy #boghonorojczyzna #aferapaszportowa xD
Pobierz piker - Wieczna beka z gimboateistów i lewactwa. "Bóg, honor, ojczyzna" to dewiza za ...
źródło: comment_dsuK11gegSyi2PcEhrOlQI0g41907kih.jpg
  • 30
@piker:

napis, który jest tradycyjnie od początku istnienia państwa

vs

dewiza, która nigdy nie była prawnie przyjęta i zawsze uchodziła za jakieś "ogólne przyjęte", przy czym kojarzy się w większości z Marszami ONRu. .


Co Pislakom nagle odwaliło. Znowu za mało patriotyzmu?Brak efektów w polityce i muszą rzucić jakiś ochłap, że oni się troszczą o kraj. A jak to zrobić lepiej niż odwołać się do plemiennego instynktu?
@piker a mi to lotto ja Boga nie mam w sercu i nawet żeby katolicy na czołach pisali sobie (Bóg honor ojczyzna) mnie to nie tyka. To że ja jestem ateistką nie znaczy ze wszyscy muszą byc


@88chaos-STAR: No i właśnie o to mi chodzi. Wszystko teraz musi być specjalne z okazji 100 lecia niepodległości więc i hasło jest takie, no, patriotyczne. Tu nie chodzi o Boga, a o patriotyczne postrzeganie
@piker ja rozumiem ze dla ludzi żyjących nie wiem 70 lat temu te słowa to był jakiś symbol i wartością sama w sobie, co innego przeżyli co innego odczuwali co innego widzieli przykro mi to pisać teraz nie ma żadnych wartości


@88chaos-STAR: Zaprzeczasz sama sobie. Wartością jest właśnie to, że 70 lat temu tysiące Polaków umierało za Polskę z tym hasłem na sztandarach. To jest ogromnie ważne przy świętowaniu niepodległości by
@piker: posluchaj mnie teraz uwaznie, stolec. Wiesz od kiedy hymn USA i GB maja taki tekst? No wlasnie, od ponad 200 lat.
A wiesz kiedy wpadli na pomysl, zeby napisac "bog" na polskim paszporcie? Ano wlasnie, dopiero teraz. Majac dostepne wszystkie inne "patriotyczne hasla", wybrali wlasnie to z bogiem.
Po #!$%@? to zrobili? Zeby prowokowac.
nie polecam równie zaściankowych krajów takich jak Wielka Brytania czy też Norwegia (Bóg w hymnie), a już szczególnie nie polecam USA


@piker: Po pierwsze to że inni pozwolili sobie na takie symbole (w takim USA zresztą w latach 50. też walczyli z tym hasłem) nie znaczy że my nie powinniśmy - nie znaczy tak naprawdę nic, więc nie wiem co cię popchnęło żeby sprobować szczęścia z takim argumentem.

Twój kolejny argument
Osobiście mało mnie interesuje co tam będzie napisane, bo to tylko dokument będący przykrą koniecznością, natomiast sama idea że ktoś kto jest Polakiem MUSI się identyfikować z hasłem zahaczającym o religię, bo coś tam nasi dziadowie jest całkowitym absurdem. W USA "In God we trust" pozostało na banknotach, ponieważ zwrot ten nie promował ani nie dyskryminował żadnej konkretnej religii.

@Wap30: Bo Bóg,honor,ojczyzna dyskryminuje - ja #!$%@?
na paszporcie Bog juz będzie dyskryminował?


@zapster: Nie wiem gdzie będzie dyskryminował a gdzie nie, jeżeli powoduje sugestię że żeby być "prawdziwym" Polakiem trzeba mieć coś wspólnego z jakimkolwiek Bogiem, to może