Wpis z mikrobloga

Wieczna beka z gimboateistów i lewactwa. "Bóg, honor, ojczyzna" to dewiza za którą umierali nasi przodkowie, od 1993 roku niesiona dumnie na sztandarach Wojska Polskiego. Element naszej kultury i świadomości narodowej.

Ale nieeeee. BO JAK TO BUK, CO ZA ZAŚCIANEK I ZABOBONY!!!!!11111 Oni nie chcą takiego paszportu.

No to jak już będą #!$%@?ć z tej zaściankowej Polski to nie polecam równie zaściankowych krajów takich jak Wielka Brytania czy też Norwegia (Bóg w hymnie), a już szczególnie nie polecam USA...

#bekazlewactwa #4konserwy #boghonorojczyzna #aferapaszportowa xD
piker - Wieczna beka z gimboateistów i lewactwa. "Bóg, honor, ojczyzna" to dewiza za ...

źródło: comment_dsuK11gegSyi2PcEhrOlQI0g41907kih.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
Element naszej kultury i świadomości narodowej

@piker: niby gdzie?
niech se ten element zostanie w wojsku - pytanie po #!$%@? jest na paszporcie? I to nie tyle "jest" co właśnie się pojawił.
  • Odpowiedz
@wigilius: a to co? protestanci, prawosławni, muzułmanie, czy żydzi nie wierzą w boga? :D
Zresztą, niezależnie od poziomu laicyzacji, statystyki pokazują, że około 70-80% ludzi w coś wierzy, nawet, jeżeli jest to jakaś wiara w stylu „po śmierci idzie się do nieba, a na ziemi czcimy przyrodę, bo jest ładna”
  • Odpowiedz
@piker a mi to lotto ja Boga nie mam w sercu i nawet żeby katolicy na czołach pisali sobie (Bóg honor ojczyzna) mnie to nie tyka. To że ja jestem ateistką nie znaczy ze wszyscy muszą byc
  • Odpowiedz
@piker:

napis, który jest tradycyjnie od początku istnienia państwa

vs

dewiza, która nigdy nie była prawnie przyjęta i zawsze uchodziła za jakieś "ogólne przyjęte", przy czym kojarzy się w większości z Marszami ONRu. .


Co Pislakom nagle odwaliło. Znowu za mało patriotyzmu?Brak efektów w polityce i muszą rzucić jakiś ochłap, że oni się troszczą o kraj. A jak to zrobić lepiej niż odwołać się do plemiennego instynktu?
  • Odpowiedz
@piker a mi to lotto ja Boga nie mam w sercu i nawet żeby katolicy na czołach pisali sobie (Bóg honor ojczyzna) mnie to nie tyka. To że ja jestem ateistką nie znaczy ze wszyscy muszą byc


@88chaos-STAR: No i właśnie o to mi chodzi. Wszystko teraz musi być specjalne z okazji 100 lecia niepodległości więc i hasło jest takie, no, patriotyczne. Tu nie chodzi o Boga, a o patriotyczne postrzeganie
  • Odpowiedz
@piker ja rozumiem ze dla ludzi żyjących nie wiem 70 lat temu te słowa to był jakiś symbol i wartością sama w sobie, co innego przeżyli co innego odczuwali co innego widzieli przykro mi to pisać teraz nie ma żadnych wartości
  • Odpowiedz
@piker ja rozumiem ze dla ludzi żyjących nie wiem 70 lat temu te słowa to był jakiś symbol i wartością sama w sobie, co innego przeżyli co innego odczuwali co innego widzieli przykro mi to pisać teraz nie ma żadnych wartości


@88chaos-STAR: Zaprzeczasz sama sobie. Wartością jest właśnie to, że 70 lat temu tysiące Polaków umierało za Polskę z tym hasłem na sztandarach. To jest ogromnie ważne przy świętowaniu niepodległości by
  • Odpowiedz
ja rozumiem ze dla ludzi żyjących nie wiem 70 lat temu te słowa to był jakiś symbol i wartością sama w sobie


@88chaos-STAR: wiesz moim zdaniem takie wartości powinno się przekazywać z pokolenia na pokolenie. Jeżeli sie nie przekazuje to teraz mamy efekty w postaci urban śmieszek czy #!$%@? pamietacie
  • Odpowiedz
@VrubeL ja rozumiem mi rodzice przekazali jakieś wartości ale to ze (Bóg) nie zagościł w moim sercu to już nie moja wina. Staram się żyć w zgodzie z sumieniem po prostu
  • Odpowiedz
@piker: posluchaj mnie teraz uwaznie, stolec. Wiesz od kiedy hymn USA i GB maja taki tekst? No wlasnie, od ponad 200 lat.
A wiesz kiedy wpadli na pomysl, zeby napisac "bog" na polskim paszporcie? Ano wlasnie, dopiero teraz. Majac dostepne wszystkie inne "patriotyczne hasla", wybrali wlasnie to z bogiem.
Po #!$%@? to zrobili? Zeby prowokowac.
  • Odpowiedz
nie polecam równie zaściankowych krajów takich jak Wielka Brytania czy też Norwegia (Bóg w hymnie), a już szczególnie nie polecam USA


@piker: Po pierwsze to że inni pozwolili sobie na takie symbole (w takim USA zresztą w latach 50. też walczyli z tym hasłem) nie znaczy że my nie powinniśmy - nie znaczy tak naprawdę nic, więc nie wiem co cię popchnęło żeby sprobować szczęścia z takim argumentem.

Twój kolejny argument
  • Odpowiedz
Osobiście mało mnie interesuje co tam będzie napisane, bo to tylko dokument będący przykrą koniecznością, natomiast sama idea że ktoś kto jest Polakiem MUSI się identyfikować z hasłem zahaczającym o religię, bo coś tam nasi dziadowie jest całkowitym absurdem. W USA "In God we trust" pozostało na banknotach, ponieważ zwrot ten nie promował ani nie dyskryminował żadnej konkretnej religii.

@Wap30: Bo Bóg,honor,ojczyzna dyskryminuje - ja #!$%@?
  • Odpowiedz
na paszporcie Bog juz będzie dyskryminował?


@zapster: Nie wiem gdzie będzie dyskryminował a gdzie nie, jeżeli powoduje sugestię że żeby być "prawdziwym" Polakiem trzeba mieć coś wspólnego z jakimkolwiek Bogiem, to może
  • Odpowiedz