Wpis z mikrobloga

Mam jeszcze jedno pytanie o odblokowanie bootloadera.

Obecnie na OP6t nie ma dedykowanego TWRP, jak i Magisk póki co nie działa na Google Play

Pytanie: Czy jak tylko odblokuje bootloader bez roota to Google Play też wywali safty? Czy tylko i wyłącznie boli go root a bootloaderem się nie przejmuje?

Mógłbym wtedy używać sobie Google Pay I wszystko sobie już ustawić, a jak wyjdzie dobre recovery i Magisk to wgrać, bez konieczności robienia full wipe. Da tak radę?

#oneplus #android
  • 7
  • Odpowiedz
@Ludzik19: na wcześniejszym androidzie miał problem z samym bootloaderem, więc teraz pewnie też bez magiska nie zapłacisz

choć w magisk hide nie mam zaznaczonego google pay to i tak płacić mogę, więc sam już nie wiem...
  • Odpowiedz
  • 0
@MercedesBenizPolska Ja teraz używam do LuckyPatchera głównie, czasem przydaje się aby zajrzeć w plik i wyciągnąć jakieś hasło do wifi, czy coś takiego. Ale raczej tylko dla YouTube :P inni pewnie wgrywają Greenify czy jakoś tak, ale ja się tym nigdy nie bawiłem.

Ewentualnie aplikacje od innych producentów, np: aparat z Pixela czy coś takiego

Dlatego też się w sumie zastanawiam, czy jest sens jakiekolwiek
  • Odpowiedz
  • 1
@burno doczytałem, że działa, po prostu ludzie mieli problem początkowo że znikającym rootem, bo wygrywali Magiel bez "utrwalenia" roota :)
  • Odpowiedz