Wpis z mikrobloga

CHWD i PiS i Policji. Pisowskie miękkie faje złamały się przed "stróżami prawa" którzy zamiast tego prawa strzec masowo to prawo łamali. Zamiast kary za masowe wyłudzanie zwolnień lekarskich jest nagroda.
A teraz na dokładkę łamie się kręgosłupy tych uczciwych policjantów, co od środka walczyli z wyłudzaczami lewych zwolnień, ich się nagrywa i piętnuje w prasie zamiast chwalić
Opozycja gęby w kubeł wsadziła i nie reagowała na to łamanie prawa -bo reagować trzeba tylko jak PiS prawo łamie. Jak to robi policjant to wzrok odwróci i milczy głupio chichocząc w kącie. Mimo, że właśnie rozsypała się w mak ich reforma.
Nikt nie widzi w tym nic niestosownego? Żaden moralizatorski publicysta problemu nawet nie zauważył? Wszystko w porządku? Skarlenie moralne od góry do dołu.
Co by tu jeszcze #!$%@?ć. Jakich nowych sztuczek społeczeństwo nauczyć.


#neuropa #4konserwy #afera #oszukujo #bekazpisu #dobrazmiana #policja
  • 57
  • Odpowiedz
@niebiesko-niebieski:
Masz dane w tabelach i nie potrafisz wyciągnąć wniosków? Połączyć faktów?
Na rok 2017 mamy:
Średni staż przejścia na emeryturę w MSWiA - 25 lat.
Średni wiek przejścia na emeryturę w MSWiA - 48 lat
Średnia emerytura wysokość emerytury przyznanej w MSWiA - 4 851 zł "brutto"
Pracujesz 25 lat, w wieku 48 lat przechodzisz na emeryturę i do 65 roku życia masz 17 letni płatny urlop warty
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Która część mojej wypowiedzi to kłamstwo? 20 latki dostają mniej na 2 grupie niż 30latek z 10 latami służby. Policjant opłaca ubezpieczenie zdrowotne i na mienie, bo bez tego w tej pracy co miesiąc mógłby być trochę zł w plecy, a nasze wspaniałe państwo samo nie gwarantuje ubezpieczenia. I opłaca je m. in. po to, żeby mógł do ciebie dojechac radiowozem, bo bez tego nikt nie bedzie ryzykowac nawet drobnej
  • Odpowiedz
Najniższa, druga grupa zaszeregowania ma średnio ponad3 000 zł netto-oficjalne dane


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: znam paru policjantów i nie wydaje mi się ale niech będzie, bo niewiele to zmienia - posługujesz się kwotami prawie dwukrotnie większymi niż te, które zobaczy na oczy przeciętny protestujący policjant.

Poza tym emerytura policyjna nie wzięła się z powietrza tylko jest rekompensatą za służbę czyli m.in. pozbawienie praw pracowniczych. Żeby być uczciwym musiałbyś też np podać kwoty jakie
  • Odpowiedz
@frrans:
Daj wiek emerytalny jak w Niemczech/Austrii czy naszym ZUS -65 lat, zredukuj liczbę emerytów o 70% i możesz dać podwyżki o jakieś 2500 zł.
Po pierwsze. Policjanci nie zdają sobie sprawy z kosztów ich przywilejów
Po drugie. Nie potrafią poprawnie wyliczyć ich średniego miesięcznego wynagrodzenia.
Po trzecie niech sobie podwyżki negocjują-ale nie może być przyzwolenia na masowe fałszerstwa i zwykłe pospolite przestępstwa dokonywane w jawny i zorganizowany sposób. Tego zwyczajnie
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: "Tego zwyczajnie nie daruję i za to cała formacja ma u mnie #!$%@? do końca."
Przecież sądząc po wpisach to już wcześniej miałeś takie podejście. Przed całym L4, protestem i w ogóle odkąd masz konto. A ja dalej czekam na fakty i dane dotyczące Policji. Twarde statystyki. Ja ci podałem swoje. Skoro jest tak super to może wstąp do Policji, miejsca są ;)
  • Odpowiedz
komunistyczny relikt państwa zamordystycznego podrasowany przez Millera.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Brednie. Już przed II WŚ policjant mógł przechodzić na wcześniejszą emeryturę i to po 10 latach służby. Mając przy tym szereg innych ulg i przywilejów rekompensujących warunki zatrudnienia.

A moje wątpliwości co do takich skrajnych form protestu maleją z każdym rokiem. Społeczeństwo nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności za instytucje publiczne. Kilkumiesięczne protesty i próba zwrócenia uwagi na problemy wewnętrzne pozostają bez echa
  • Odpowiedz