Wpis z mikrobloga

Kapitalizm nie działa, marksizm też nie działa. Obie te doktryny zakładają centralizację władzy, klasowość społeczeństwa, i najniższą klasę "proletariatu" którzy jebią na wszystkich i sami nie mają nic do gadania.
  • Odpowiedz
@Drakii: W kapitalizmie celem jest gromadzenie dóbr i konsumpcja, kapitał zapewnia władzę i kontrolę nad innymi podmiotami, i w efekcie mamy ogromne molochy, multikorporacje, które właściwie operując kapitałem i spekulacjami, są w stanie utrzymać swoją pozycję lidera i hegemona. Zwykli ludzie nie mają co robić ani mówić.
  • Odpowiedz
@Drakii: Ech, czyli co pominąłem w kapitalizmie? Centralizację władzy? Korporacji? Nadrzędnej wartości pieniądza nad wszystkim?

A zamiast bredzić lepiej się dokształć, poczytaj np o funduszach inwestycyjnych, GE i tak dalej.
  • Odpowiedz
@Drakii: hahaha
#!$%@?łeś. Ale o GE i podobnych molochach nie wspomnisz, bo po co ()
No i faktycznie, ignorowanie faktu, że są sektory przemysłu gdzie istnieją garstka graczy którzy dodatkowo żyją dzięki zmowie cenowej to też nic.
  • Odpowiedz
@Drakii: ech ech ech. Gadaj z takim. Zobacz sobie np na rynek motoryzacji, czy jeszcze lepiej, na rynek procesorów, kart graficznych i tak dalej.

GE to bardzo dobry przykład firmy której większość dochodów pochodzi ze spekulacji.
  • Odpowiedz
Obie te doktryny zakładają centralizację władzy, klasowość społeczeństwa, i najniższą klasę "proletariatu" którzy jebią na wszystkich i sami nie mają nic do gadania.


@Lucifer_vult_animae_tuae: rozumiem (i w jakiejś części podzielam) anarchistyczną krytykę marksizmu, ale to co piszesz, sorry, ale świadczy raczej o twojej nieznajomości koncepcji Marksa.
  • Odpowiedz
@Revmir: czy więc marks nie zakładał centralizacji? Dlaczego rozpadła się pierwsza międzynarodówka. To pytania kluczowe. Chyba już jakiemuś miłośnikowi marksa je zadawałem, jednak odpowiedzi nie dostałem wtedy.
  • Odpowiedz
@PijoDeHuta: @Lucifer_vult_animae_tuae: Genialny filmik, ale nie zgadzam się z twierdzeniem Marksa, że filozofowie do jego czasów starali się tylko interpretować świat (wydaje mi się zresztą, że pisał raczej o nowożytnych filozofach) bowiem przecież i Sokrates (w dużej mierze) i Platon i Arystoteles świat ten zmieniali. Platon chciał wprowadzić swoje Państwo na Sycylii a sam Arystoteles wpajał swoje nauki Aleksandrowi Macedońskiemu.
  • Odpowiedz