Wpis z mikrobloga

Tłumaczę właśnie artykuł z polskiego na angielski i drażni mnie bardzo żenujący poziom językowy prezentowany przez panią dziennikarkę piszącą dla, bądź co bądź, w miarę renomowanych stron internetowych. Sami przeczytajcie, dokładnie: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Fiskus-wypelni-PIT-za-podatnika-Prezydent-podpisal-ustawe-4174661.html i zobaczcie, ile jest tu błędów. Please, just kill me. ( ͡° ʖ̯ ͡°) #dziennikarstwo #zalesie #grammarnazi #tlumaczenia #bankierpl
  • 7
@sehnsucht: to wyglada jak coś co się tłumaczy na studiach. I uwierz mi dziewczyno, nie zawsze będziesz tłumaczyć ładnie napisane rzeczy :) trzeba sobie możliwie jak najszybciej wyrobić tolerancję na pewne rzeczy, bo poziom przeróżnych osób i tekstów będzie Cię co chwila zaskakiwał ;)
@lent: uwierz mi chłopaku, że nie pierwszy raz tłumaczę (chociaż w sumie pierwszy raz tłumaczę taką głupotę na angielski, bo specjalizuję się w innym języku) i nie mam zamiaru wyrabiać sobie tolerancji na niski poziom dziennikarstwa, szczególnie na portalach uznawanych za rzetelne źródło informacji
@sehnsucht: czyli co, będziesz przyjmować tylko zlecenia, które są idealnie napisane? Nie zawsze da się to sprawdzić przed podjęciem zlecenia. Jak chcesz to weryfikować?