Wpis z mikrobloga

@MrocznaKapibara: @Wstaw_tu_login: Akceptuję to, że pewne środowiska na swoje potrzeby wymyśliły pojęcie "płci kulturowej". Natomiast nie akceptuję tego, że te środowiska próbują zmieniać mainstreamową definicję płci. To, co oni nazywają "płcią biologiczną" w mainstreamie nazywa się po prostu "płcią". I nie trzeba dodawać, że "biologiczną".

Astronomowie wszystkie pierwiastki poza wodorem i helem nazywają metalami. W komunikacji między sobą tak stosują, ale zauważcie, że nie próbują wpływać na IUPAC, żeby zmieniła
  • Odpowiedz
Nie, istnieje po prostu płeć


@Wstaw_tu_login: czyli jak założę sukienkę to ludzie nie będą na mnie krzywo patrzeć bo przecież niema płci kulturowej więc tym samym dress code przypasanego do płci biologicznej też nie ma?
  • Odpowiedz
@Jackal-SS: Sugerujesz, że w głosowaniu brali udział sami debile? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To głosowanie nie było o uznaniu homoseksualności za normalną orientację, tylko o wpisaniu jej spowrotem do list chorób, no i środowisko seksuologów wyraziło swoje zdanie na ten temat, nie bez powodu usunęli homoseksualizm list chorób, poprzedzały tą decyzje dziesięciolecia badań, to że ty o nich nie masz zielonego pojęcia to już twój problem..
  • Odpowiedz
mężczyzn, kobiet, mężczyzn trans, kobiet trans


@Nidor: męzczyzna trans to po prostu mężczyzna, kobieta trans to po prostu kobieta.
Panseksualizm to teoria orientacji (nie uzasadniona naukowo) ktora zakłada pociąg do wszystkiego i wszystkich, wszechstronna miłość seksualna. Oczywiście panseksualizm to pewna granica nawiedzenia, gdzie nauka mói zdecydowane stop, mając na względzie dobro dzieci czy zwierząt. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kate__bush: weź pod uwagę, że trans musi jeszcze przejść fazę "pomiędzy", gdzie ma trochę z obu płci i nie każdemu coś takiego pasuje, więc panseksualizm chyba dobrze się tutaj łapie. No i tutaj też są scysje pod kątem tego, co napisałeś. Gdy piszę o panseksualiźmie to nie biorę pod uwagę aż takiego zasięgu, bo zoofilia i pedofilia to filie krzywdzące innych.
  • Odpowiedz
Gdy piszę o panseksualiźmie to nie biorę pod uwagę aż takiego zasięgu


@Nidor: nie ważne, co Ty bierzesz pod uwagę, tylko ważne są założenia samego panseksualizmu. A sam panseksualizm zakłada to co napisałem, wiec po prostu się z nim nie zgadzaj zamiast go modyfikować według własnego "widzi mi się"

weź pod uwagę, że trans musi jeszcze przejść fazę "pomiędzy", gdzie ma trochę z obu płci i nie każdemu coś takiego pasuje
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kate__bush: ta, nie każdy chciałby związać się z mężczyzną, bo nie przeszedł jeszcze operacji usunięcia przyrodzenia, ale wygląda już jak kobieta.
Definicja nie jest jedna, dlatego nie ma co zakładać, że ten panseksualista myśli też o dzieciach. Bądźmy poważni, to już pedofilia.
  • Odpowiedz
@Nidor:
w sensie ze chodzi Tobie o pociag do osob ktore jeszcze nie do konca przeszly operacje zmiane plci? Pisz jasniej jesli mozesz

Definicja nie jest jedna, dlatego nie ma co zakładać, że ten panseksualista myśli też o dzieciach. Bądźmy poważni, to już pedofilia.


Co to znaczy se definicja nie jest jedna? Owszem jest, zaklada pociag do swiata i wszystkich istot zywych. Mozesz sobie ja modyfikowac, albo zachowac sie bardziej z
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
w sensie ze chodzi Tobie o pociag do osob ktore jeszcze nie do konca przeszly operacje zmiane plci? Pisz jasniej jesli mozesz

@kate__bush: no tak, napisałam to już dwa razy i właśnie to między innymi zakłada panseksualizm.

Tak, są dwie definicje panseksualizmu. Jedna wciąga wszystko, druga nie zalicza dzieci, zwierząt i tak dalej. Nie zwalaj wszystkiego na obronę, bo w sumie panseksualizm mi lata.
  • Odpowiedz
Jest rozróżnienie, sex to płeć, a gender to rodzaj (na przykład gramatyczny). Nie moja wina, że polscy propagatorzy ideologii gender słabo znają angielski i nie umieją tłumaczyć.


@glonstar: Tłumacz here. Gender tłumaczy się jako "płeć kulturowa" lub "płeć społeczna". Sam uważam, że jest to nadal trochę słabe bo za bardzo opisowe, lepszy byłby termin jednowyrazowy. Ale niestety nasz piękny ojczysty husarski język, choć dużo bardziej giętki w zakresie gramatyki od szekspirowskiego,
  • Odpowiedz