Wpis z mikrobloga

@selawi: Matka i normalny lekarz a nie że dziecko ledwo zdąży possać pierś i już niosą je do szczepienia, nawet nikt porządnie go nie zbada. Mało to takich historii. Przede wszystkim nikt w normalnych, cywilizowanych krajach nie szczepi w 1 dobie życia. Np. w Czechach jest tak, że możesz zaszczepić sobie kiedy chcesz ale do przedszkola ma być zaświadczenie o kilku wykonanych szczepieniach a w 1 dobie szczepi się tylko jak
@husky83: Nie nie tylko mi. Rozumiem, że dla ciebie Bułgaria jest wyznacznikiem normalności a nie Szwajcaria czy Japonia? Pomyśl trochę, to nie jest fizyka jądrowa. Po pierwsze nie ma sensu z punktu widzenia tego, że gruźlicą i wzw-b noworodek ma tak małe prawdopodobieństwo się zarazić, że nie występuje żadna przesłanka do szczepienia, po drugie, jeżeli ktoś używa argumentu, że polskie szpitale mają problem ze sterylizacją narzędzi i wszędzie panuje brud i
@cclegane: na temat Bułgarii się nie wypowiadam, bo nawet tam nie byłem, więc nie wmawiaj mi czegoś, czego nie powiedziałem.

Po pierwsze nie ma sensu z punktu widzenia tego, że gruźlicą i wzw-b noworodek ma tak małe prawdopodobieństwo się zarazić

Nie chodzi o narzędzia, brud i smród, tylko o różnorodność bakterii i wirusów znajdujących się w szpitalu, przenoszonych przez pacjentów i odwiedzających. Ale ok, pomińmy to. Poza tym, że podobno robią
@husky83: Czy ty nie rozumiesz tego, że NIGDZIE poza Polską i Bułgarią się tak nie robi? Czy możesz choć na chwilę założyć, że Polski system szczepień nie jest jakąś szczęśliwą i doskonałą wyspą w morzu polskich patologii i korupcji? W większości krajów cywilizowanych szczepi się od 3 miesiąca życia i szczepienia są dobrowolne bez jakichkolwiek konsekwencji.
Czy ty nie rozumiesz tego, że NIGDZIE poza Polską i Bułgarią się tak nie robi?


@cclegane: I to jest jakiś olbrzymi wyznacznik?

Czy możesz choć na chwilę założyć, że Polski system szczepień nie jest jakąś szczęśliwą i doskonałą wyspą w morzu polskich patologii i korupcji?

żaden system szczepień nie jest idealny. Czy trzeba wszędzie szukać spisku?

Zadam drugi raz pytanie, bo widzę, że zadałem je zbyt mało konkretnie: co dokładnie złego
@husky83: Wybacz ale jest pewna granica kretynizmu, poza którą dalsza dyskusja nie jest już możliwa, ale cóż zwolennicy przymusowych szczepień do zbytnio lotnych umysłowo nie należą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Blob_Morderca: Czy kwestionowanie zasadności szczepień w 1 dobie to są poglądy antyszczepionkowe? Ja bym powiedział ze zdroworozsądkowe. Takie coś powinno być dobrowolne, na wyraźne życzenie rodzica a nawet wtedy dodatkowo skonsultowane pod względem stanu zdrowia dziecka. A nie tak jak jest teraz, że szczpei się wszystkich jak leci, nawet tych z przeciwskazaniami. Uzasadnij potrzebę szczepienia dzieci w 1 dobie na wzw-b i gruźlicę.