Wpis z mikrobloga

@wqdqweff: Widzę że ktoś tu mentalnie i technologicznie jeszcze w latach 90 :)
Wraz ze wzrostem doświadczenia będziesz poznawał jak ślepy byłeś.

@xoxxox:
Nie daje się przypadkiem GroupRank.hasMany poza definicje? Generalnie nie widzę żebyś tam cokolwiek asocjował. Definiujesz tylko funkcje które to robią, ale tego nigdzie nie wywołujesz
@wqdqweff:
UWAGA, UWAGA! NODE.JS JEST URUCHAMIANY W PRZEGLĄDARCE!

@SuppressWarnings: Nie tylko wydaje, ale na małe aplikacje Node.js jest po prostu zarąbisty. Na większe: cóż, trzeba ogromnej samodyscypliny.

Też byłem sceptyczny, ale jak poznałem środowisko, to je nawet polubiłem.

A tak swoją drogą, to gościu się pyta czemu mu coś nie działa, a nie czy dobrą technologię wybrał.

@xoxxox: Sprawdź wyrażenie raw query, jakie jest robione
A tak swoją drogą, to gościu się pyta czemu mu coś nie działa, a nie czy dobrą technologię wybrał.


@Razi91: wcześniej nie zdawał sobie sprawy z tego, że źle zrobił, teraz już wie.

UWAGA, UWAGA! NODE.JS JEST URUCHAMIANY W PRZEGLĄDARCE!


@Razi91: sry, nie sądziłem, że ktoś może brać na poważnie JS na backendzie, zawsze myślałem, że to taki programistyczny meme.
@wqdqweff: Masz rację, nikt nie bierze poważnie Node'a... Np. taki Netflix go kompletnie olewa. LinkedIn wyśmiewa. Trello omija. Uber, PayPal, eBay... Nawet NASA się tym nie interesuje... A nie, czekaj... to była lista firm, które sporo inwestują w NodeJS :)

A problem jaki ma dotyczy generowania zapytań przez ORM, a nie samego języka/platformy. To tak jakbyś wyśmiewał C++, bo ktoś ma problem z jakąś biblioteką.
@Razi91: imo nie ma to nic do rzeczy, bo jako mam problem ze "składnią" ORMa w kodzie. Jeżeli usuwam "where", to zwraca wszystkie rangi należące do danych grup do których należy Character. W raw SQLu bym napisał (tak mi sie wydaje bo nie sprawdzałem) INNER JOIN Groups AS Groups ON Groups.id = Groups->GroupMember.GroupId) INNER JOIN GroupRanks AS Groups->GroupRanks ON Groups.id = Groups->GroupRanks.GroupId
To tak jakbyś wyśmiewał C++, bo ktoś ma problem z jakąś biblioteką.


@Razi91: nie, to tak, jakbym wyśmiewał C++, bo ktoś ma problem z odbieraniem danych z formularza HTML.
@wqdqweff: dobra, dobra... Jak nie masz nic sensownego w temacie do powiedzenia to po prostu nie pisz.
@xoxxox:

$GroupMember.rankId$
Czy to jest parsowane jakoś przez DB? Nie powinno tam być Groups -> GroupMember.rankId?
@Razi91: a sorka, czytałem różne porady i było żeby wrappować to w dolary to wtedy nie jest escape'owane i tak już zostało. Ale nie działa, probówałem też funkcje z sequelize jak sequelize.literal() z tym samym rezultatem.
@Razi91: dobra, jednak z literal trochę więcej zabawy trzeba było niż myślałem i początkowo źle korzystałem, ale udało w poniższy sposób. Dzięki i tak, bo dzięki tym odpowiedziom jeszcze raz to rozważyłem
database.character.findById(characterId, {
include: [{
model: database.group,
through: database.groupmember,
include: {
model: database.grouprank,
where: database.Sequelize.literal('
Groups->GroupRanks.id = Groups->GroupMember.rankId')
}
}]
})
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wqdqweff: PHP też początkowo miał służyć do generowania html-a. A python to może lepiej? Technologia jak każda inna. Każda rozwiązuje jakieś problemy. Podaj jakie problemy natrafiles korzystając z jakieś technologii, potem hejtuj