Wpis z mikrobloga

Właśnie przyszedł to mnie ciekawy kawałek historii. Jest to telefon GSM Motorola International 1000. Jest to jeden z pierwszych telefonów GSM ( czytałem gdzieś ,że nawet pierwszy, bo zaprezentowany w 1991 roku ale proces uzyskiwania pozwoleń był o tyle długi , że uzyskał pozwolenia w 1992 roku jakiś tydzień po pierwszym zatwierdzonym telefonie). Jest to jedna z najfajniejszych form ówczesnych telefonów czyli tzw. grzejnik . Mój egzemplarz jest brudny, nietestowany, bez baterii (baterie kwasowo ołowiowe z kamer panasonica, wciąż dostępne w sprzedaży). Planuje go przywrócić do pełni świetności i do działania (tym bardziej , że jest to wersja b tzn. obsługuje karty sim 3.2v i powinien działać z dzisiejszymi kartami). Jeśli chcę ktoś śledzić sprawę zapraszam do subskrybowania tagu #motorolainternational1000

#telefony #telekomunikacja #retrocomputing #motorola
A teraz chętnie odpowiem na wasze pytania.
źródło: comment_Grxtup7mtU9gtrAMS2M8hWPvfIeRCxm2.jpg
  • 2
@Vein: Myślę tak, ten telefon działa na paśmie GSM900 które jest wciąż w użyciu, kartę sim powinien obsłużyć (pewnie będę musiał kupić nowy starter, chyba w plusie, unikałbym playa ze względu na użycie roamingu, orange miał kiedyś gsm 1800 więc też nie będzie moim pierwszym wyborem, a z kartami tmobile miałem problemy przy dużo nowszych sprzętach). Liczę się z simlockiem ale tu mam dwie możliwości:
1. Mam gdzieś kartę turbosim z