Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,

Chcę dołożyć 8GB ramu do swojego PCka, ale czerpanie wiedzy z internetu w tym temacie to dosłownie jak picie wody z hydrantu. Setki opinii, teorii i kłótni na forach jak łączyć kostki i na jakie parametry zwracać uwagę a na jakie nie.

Dlatego zwracam się tutaj o pomoc XD

Moje kostki:
Corsair Dominator (cmp8gx3m2a1600c9)
1600mHz
4096MB
DDR3
8GB dual (dwie kości po 4GB)
9-9-9-24
1.65V

#komputery #skladamkomputer #pcmasterrace
  • 19
@bajeron dual i w dodatku 1333MHz, czyli nawet tego ramu, który masz nie wykorzystasz w pełni. Lepiej kupić coś z 1333MHz, a dużo GB niż droższe i szybsze pamięci o mniejszej pojemności.
Filmów na tym raczej nie będziesz renderował, więc nie zauważysz różnicy.
@bajeron to CPU i tak ma 2 kanały pamięci, nie ma co sobie tyłka zawracać, bo nie są to aż tak kosmiczne różnice. Lepiej mieć dużo RAMu. Generalnie mało chipsetów ma quad channel, ja osobiście używam X79, ale do tego potrzebuję Xeon-a, żeby wykorzystać w pełni możliwości pamięci.
To nie są takie przyrosty, jak by się oczekiwało, a max kilkunasto-procentowe. Sam zmieniłem pamięci 2133 na 1866, bo w tej samej cenie mam
Częstotliwości w DDR mnoży się X2 (bo to skrót od Double Data Rate, co mało kto wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)), śmiga Ci na 1066MHz, ale masz XMP w płycie, możesz sprawdzić w BIOS-ie, czy jest włączone. Do 1333 powinieneś spokojnie móc podkręcić, może nawet 1600 z XMP. Dual Channel włączony.
Wygląda ok, jedyne co bym sprawdził, to XMP w BIOS-ie, bo CPU-Z nie mówi, czy jest włączone.